20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۹ ۰۹:۴۰:۲۹
کد مطلب:  cUG5yv72
مدیرآموزش و پرورش ناحیه یک ری خبر داد:
بیش از 200 طرح به جشنواره جابربن حیان راه یافت

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری از ارسال بیش از 200 طرح در هفتمین جشنواره جابربن حیان در مرحله منطقه ای خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل ازناحیه یک ری، بهروز نصیری مدیر آموزش و پرورش ناحیه 1 ری در اینباره گفت: آثار و طرح های ارائه شده در قالب نمایشگاه با حضور دانش آموزان و مربیان در سالن سیدالشهداء  و از 9 اسفند و به مدت یک هفته به نمایش و داوری گذاشته خواهد شد.

وی افزود: فراخوان این جشنواره اواخر آبان امسال و در بیش از 70مدرسه ابتدایی آغاز شد و با استقبال والدین ، مربیان و دانش آموزان بیش از 2000 هزار طرح ارائه شد که پس از بررسی ها و داوری های انجام گرفته بیش از 200 اثر و طرح برگزیده و منتخب به مرحله منطقه ای راه یافتند.

نصیری تصریح کرد: جشنواره پروژه های علمی دانش آموزان در قالب طرح جابر بن حیان در چهار مرحله آموزشگاه، منطقه، استان و کشوری در جهت تحقق اهداف سند تحول بنيادين به ويژه در ساحت تربيت علمي  وفناوري، در دوره ابتدایی اجرا می گردد.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه یک ری پژوهش را زیربنای توسعه و برنامه ریزی خواند و اظهارداشت: پروژه های علمی دانش آموزان در واقع نوعی کار تحقیقی است که در دوران ابتدایی آغاز می شود و موجبات یادگیری الفبای پژوهش را فراهم می سازد  وبر همین اساس جشنواره جابربن حیان یک فعالیت هیجان انگیز علمی در بین دانش آموزان است که مهارت آنان را در فکر کردن و انجام کارگروهی تقویت خواهد کرد.

 

 

به اشتراک بگذارید :