2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۹ ۰۹:۳۶:۵۹
کد مطلب:  yT5Xq8Z6
دبير ستاد همكاري حوزه هاي علميه و آموزش و پرورش :
ساحت تربيتي، اعتقادي و اخلاقي در راس ساحت هاي 6 گانه سند تحول است

دبيرستاد همكاري حوزه هاي علميه و آموزش و پرورش ساحت تربيتي، اعتقادي و اخلاقي را در راس ساحت‌هاي 6 گانه سند تحول دانست .

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از سازمان مدارس غير دولتي و توسعه مشاركت هاي مردمي، حجت الاسلام و المسلمين سيد مجتبي ملكي در نشست با رئيس سازمان مدارس غير دولتي اظهاركرد: براي تحقق اهداف سند تحول بنيادين بايد قرآن و عترت را سرلوحه قرار داد .

دبيرستاد همكاري حوزه هاي علميه و آموزش و پرورش ملاك برتري انسان را تربيت عنوان كرد و افزود: در ساحت هاي 6 گانه سند تحول، ساحت تربيتي اعتقادي و اخلاقي در راس ساحت هاي ديگراست و اين ساحت به عنوان چتري گسترده تمامي ابعاد را پوشش مي دهد.

وي با تاكيد بر اينكه امروز معلمان، مسئولان و مديران آموزش وپرورش از موثرترين مصاديق نظام تعليم وتربيت هستند، اظهار كرد: وجود 36 هزار دانش آموز شهيد، نشان دهنده مسئوليت پذير بودن قشر معلمان جامعه ما حتي در زمان طاغوت است و نشان مي دهد در آن زمان نيز دغدغه دين و اسلام را داشتند .

ملكي با اشاره به اينكه اخلاق در غرب برمحور منفعت است، افزود: آموزش وپرورش  در حال حاضر نيازمند اخلاق ايمان محور و دستيابي به درجاتي از حيات طيبه است كه اميدواريم با توجه به راهكارهاي سند تحول بنيادين و همكاري سازمان مدارس غير دولتي، بستر توسعه و ترويج آن در اين مدارس ايجاد شود.

وي افزود: ما به دنبال تعاملات بيشتر با آموزش وپرورش به ويژه درحوزه مشاركت هاي مردمي هستيم تا برنامه‌هايي را پيگيري نماييم كه در آموزش وپرورش متولي ندارد و از اين طريق بتوانيم معبري براي پيشتازان و متوليان امر تعليم وتربيت با استفاده از ظرفيت حوزه علميه، ائمه جماعات و جمعه در جهت تحقق اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي باز نماييم .

حجت الاسلام و المسلمين ملكي تصريح كرد: تعليم و تربيت امري حاكميتي است اما آموزش و پرورش بايد در دراز مدت از ظرفيت بخش خصوصي بهترين استفاده را بنمايد.

به اشتراک بگذارید :