22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۹ ۰۹:۳۵:۲۸
کد مطلب:  ordqnTdq
معاون آموزش ابتدايي وزارت آموزش وپرورش خبرداد:
پوشش تحصيلي بيش از 109 هزار كودك لازم التعليم و بازمانده از تحصيل

معاون آموزش ابتدايي وزارت آموزش و پرورش از پوشش تحصيلي 109 هزار و 838 دانش آموز لازم التعليم و بازمانده از تحصيل خبر داد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، رضوان حكيم زاده اظهاركرد: به منظور شناسايي و جذب افراد بازمانده از تحصيل برنامه انسداد مبادي بي سوادي از سال 89 آغاز و درسال 92 شيوه نامه اجرايي آن به مدارس ابلاغ شد.

معاون آموزش ابتدايي وزيرآموزش وپرورش از ارسال بخشنامه اي با امضاي وزراي آموزش وپرورش وكشور براي استانداران به عنوان رئيس شوراي آموزش وپرورش در سال 94 خبر داد و افزود: براساس بخشنامه مذكوركارگروه هاي استاني و شهرستاني با عنوان برنامه انسداد مبادي بي سوادي، تشكيل شد و قرار شد به منظور جذب افراد بازمانده از تحصيل و ترك تحصيل كرده از تمام ظرفيت استان ها استفاده شود.

وي با اشاره به اقتضائات محيطي استان ها گفت: دلايل متعددي براي تحصيل نكردن افراد در هر منطقه وجود دارد، بنابراين نمي توان براي همه يك نسخه واحد ارائه داد و ما نيازمند بسترسازي و‌آگاه سازي خانواده ها هستيم تا فرصت هاي لازم را براي تحصيل كودكان فراهم كنند.

حكيم زاده تصريح كرد: در برنامه انسداد مبادي بي سوادي به منظور واردكردن كودكان كار و خياباني به سيستم تعلیم وتربیت، روش هاي آموزشی كامل انعطافي مدنظراست که بتواند شرايط را براي آموزش مهارت هاي مصونيت از آسيب هاي اجتماعي به كودكان خياباني، فراهم کند.

معاون آموزش ابتدايي وزير آموزش وپرورش افزود: در اين برنامه سازمان هاي مردم نهاد و غيردولتي نيز به مشاركت دعوت شده اند تا ظرفيت بيشتري براي شناسايي و جذب بازماندگان از تحصيل ايجاد شود و سازوكار نظارتي به منظور اطمينان يافتن از تحقق اهداف تعريف شود.

وي گفت: براي هرچه بهتر اجرايي شدن برنامه انسداد مبادي بي سوادي، شوراي راهبري انسداد مبادي بي سوادي تشكيل شده است.

 

به اشتراک بگذارید :