26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ ۰۹:۱۰:۴۹
کد مطلب:  TNoF2LUq
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
سواد آموزی موجب کاهش فقر افزایش امید به زندگی و بهبود بهداشت در جامعه می شود

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در جلسه شورای سوادآموزی شهرستان قرچک گفت: سواد آموزی موجب کاهش فقر، افزایش امید به زندگی و بهبود بهداشت و کاهش مرگ و میر می انجامد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل ازقرچک، جلسه شورای سواد آموزی آموزش و پرورش شهرستان قرچک با حضورسعید شهریاری معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،مهدی نیکبخت مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک،ناصر سیلسپور معاون پشتیبانی، احمد قهاری معاون پرورشی و تربیت بدنی ،علی محمودی معاون آموزش متوسطه،روح الله زنجیرانی فراهانی مسئول حراست،علی فتحی مسئول ارزیابی عملکرد و جمشید میرزایی کارشناس مسئول سوادآموزی و دیگر مسئولین در اتاق ریاست تشکیل شد.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اهمیت و نقش سواد در عرصه زندگی اجتماعی ،ملی و بین المللی تاکید کرد: سواد آموزی  موجب کاهش فقر، افزایش امید به زندگی  و بهبود بهداشت و کاهش مرگ و میر می شود.

وی افزود: در بهبود وضعیت سواد هم عوامل درون سازمانی نظیر «گروه بهبود کیفیت سواد» و شورای معاونین و هم عوامل برون سازمانی نظیر «شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان» که ریاست آن بر عهده فرماندار است موثر است که باید از همگی این عوامل و عناصر در جهت ریشه کنی بیسوادی در جامعه بهره جست.

شهریاری خاطرنشان کرد:باید با تمامی توان و تلاش اولیای بیسواد دانش آموزان را شناسایی و در ترقیب و تشویق آنان به یادگیری و سوادآموزی همت گمارد.

 

در ادامه مهدی نیکبخت مدیر آموزش و پرورش قرچک گفت: آموزش وپرورش بحق با فرمان امام راحل (ره)مبنی بر تشکیل نهضت سواد آموزی در جهت باسوادی جامعه گام های خوب واثر گذاری برداشته است.

وی افزود: برابر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ، اولیاء یکی از ارکان تعلیم و تربیت محسوب می شوند و سطح سواد اولیاءنقش موثری در میزان مشارکت آنها در فعالیت مدرسه و پیشرفت تحصیلی و تربیتی فرزندان آنان دارد و باسواد کردن آنها در سال تحصیلی آینده را از اولویت های وزارت متبوع بیان کرد.

نیکبخت تصریح کرد: امروز سوادآموزی هم یک ضرورت بین المللی و هم یک ضرورت ملی است و همه باید تلاش کنیم نرخ بیسوادی را کاهش دهیم.

 

به اشتراک بگذارید :