28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ ۰۸:۵۹:۲۲
کد مطلب:  vCftKAFG
مدیر آموزش و پرورش دماوند در آئین تجلیل خیرین مدرسه ساز بر:
ترویج فرهنگ انفاق در دانش آموزان ضروری است

اولین همایش جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز ، به همت مدیریت مدرسه نور مشاء با حضور مسئولین آموزش و پرورش ، رییس و اعضاء شورای اسلامی شهرستان دماوند و حجت الاسلام والمسلمین حاج احمدی ، خیرین محلی و فرزندان مرحوم حاج ولی اله نورمحمدی خیر مدرسه نور مشاء برگزار گردید .

به گزارش اداره  اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل ازدماوند ،مهرداد پورفتحی مدیر آموزش و پرورش دماوند گفت : برخلاف همه ساله که همایش تجلیل از خیرین مدرسه ساز به صورت متمرکز انجام میشد، با برنامه ریزی های انجام شده مقرر گردید این همایش با حضور خیرین و خانواده های آنها ، دانش آموزان و همکاران مجموعه خیرساز در محل مدرسه برگزار گردد.

وی هدف از این برنامه را حضور مجدد خیرین در مدارس ، ایجاد انگیزه برای سایر افراد و همچنین ترویج فرهنگ انفاق در دانش آموزان عنوان کرد و افزود:مدرسه سازی توفیقی است که خداوند نصیب شماکرده و تأثیر آن در زندگی دنیوی و اخروی خیرین جاری است .

مدیر آموزش و پرورش دماوند ادامه داد: آموزش و پرورش کارخانه انسان سازی است که با پرورش نیروی انسانی ، سهم عمده ای در توسعه و پیشرفت کشور دارد ، و  خیرین نیک اندیش سرمایه داران این کارخانه وسیع هستند که نفع جاودانه سهم آنها خواهد بود .

پورفتحی تصریح کرد :با توجه به مشکلات مالی آموزش و پرورش و وسعت نیرو و حجم کار ، مشارکت مردمی یاریگر نظام تعلیم و تربیت است که این امر نقش مهمی در  توسعه پایدار کشور ایفا می کند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دماوند ، با طرح خیرین آموزشی خاطر نشان کرد : در کنار ساخت مدرسه آنچه امروز به طور ملموس حس می شود کمبود امکانات و تجهیزات آموزشی و تربیتی است که با پیگیری این طرح ، افراد بیشتری در تعلیم و تربیت فرزندان ایران اسلامی سهیم خواهند شد.

گفتنی است در ادامه با گرامی داشت یاد مرحوم ولی اله نورمحمدی ، خیر نیک اندیش مدرسه نور مشاء ، از فرزندان آن مرحوم تقدیر گردید . 

 

به اشتراک بگذارید :