20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ ۰۷:۴۵:۰۱
کد مطلب:  M5eMVc3E
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش خبرداد:
تأسیس مدارس استعدادهای درخشان با ویژگی‌های خاص

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش بر ضرورت عدم تفکیک دانش‌آموزان با استعدادهای برتر از سایر دانش‌آموزان و تقویت طرح «شهاب»‌ تأکید کرد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از شوراي عالي آموزش و پرورش، مهدی نوید ادهم ، با اشاره به برگزاری نهصد و چهل و یکمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش، اظهاركرد: در ابتدای جلسه اعضای شورای عالی آموزش و پرورش از برگزاری نشست نمایندگان شورای عالی آموزش و پرورش به مناسبت صد و بیست سالگی تأسیس این شورا و بزرگداشت مدرسه دارالفنون تقدیر کردند.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش تصريح كرد: اولین موضوع، بررسی آیین‌نامه مدارس استعدادهای درخشان بود که این آیین‌نامه به استناد مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش تحت عنوان «کلیات نظام استعدادهای برتر» تدوین شده است.

نويد ادهم گفت: در این جلسه موافقان و مخالفان در زمینه ابعاد موضوع استعدادهای درخشان و دانش‌آموزان تیزهوش نظرات خود را بیان کردند که در جمع‌بندی این نظرات بر ضرورت عدم تفکیک دانش‌آموزان با استعدادهای برتر از سایر دانش‌آموزان و تقویت طرح «شهاب»‌ تأکید شد و تأسیس مدارس استعدادهای درخشان با ویژگی‌های خاص، در حد ضرورت تعیین گرديد.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس این اصل کلی، مقرر شد آیین‌نامه مدارس استعدادهای درخشان به ویژه «بند شرایط پذیرش دانش‌آموز» مورد بازنگری جدید قرار گيرد و در جلسات آینده مطرح شود.

نوید ادهم افزود: ماده واحده‌ای در خصوص «نحوه تطبیق کارنامه‌های دوره‌های تحصیلی سابق با ساختارآموزشی» به تصویب رسید که بررسی و تصویب این انطباق به کمیسیون معین شورای عالی واگذار شد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: شورای عالی آموزش و پرورش در راستای تفویض اختیار،‌ بررسی و تعیین برخی آیین‌نامه‌ها از جمله آیین‌نامه آموزشی دوره سوم متوسطه، آیین‌نامه ارزشیابی دوره اول متوسطه و نحوه ادامه دروس انتخابی پایه یازدهم را به کمیسیون تلفیق شورای عالی آموزش و پرورش واگذارکرد.

 

به اشتراک بگذارید :