26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ ۰۷:۴۷:۱۴
کد مطلب:  0I0LiTJL
قائم مقام وزیر و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشورخبر داد:
تحصيل 400 هزار دانش آموز اتباع خارجي در ايران

قائم مقام وزیر و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور از تحصيل 400 هزار دانش آموز اتباع خارجي در جمهوري اسلامي ايران خبر داد:

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، عصر امروز خليل بابالو در مراسم امضاي تفاهم نامه موسوم به GGP  بين دو كشور ژاپن و ايران كه با حضور سفير ژاپن در ساختمان اموربين الملل وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار كرد: قرابت فرهنگي بين مردم ايران و ژاپن باعث شده تا اين كشور در ديدگاه ايرانيان جايگاه مثبتي داشته باشد.

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور افزود: كشورهاي ايران و ژاپن هر دو درگير جنگ و مصائب بعداز آن شده اند و اين امر مشتركاتي را بين مردم دو كشور ايجاد كرده است.

وي تصريح كرد: زمينه هاي رشد تعليم وتربيت در ديدگاه رهبران دو كشور داراي مشتركاتي است و تبادل تجربيات مي تواند در ارتقاي كيفيت آموزش وپرورش مؤثر باشد.

بابالو گفت: علي رغم تحريم هاي ظالمانه و مشكلات مالي به خاطر درك انساني از نقش آموزش در تربيت دانش آموزان در سال جاري ميزبان بيش از 400 هزار دانش آموز پناهنده هستيم.

وي با اشاره به تأكيد رهبر معظم انقلاب مبني بر پوشش تحصيلي اتباع خارجي افزود: با نگاه انسان دوستانه اي كه در جمهوري اسلامي ايران وجود دارد، تلاش كرده ايم هيچ دانش آموز خارجي در ايران از تحصيل بازنماند و تاكنون بيش از 800 ميليارد تومان هزينه تحصيل اتباع خارجي كرده ايم.

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور خاطرنشان كرد: صرف نظر از بحث مادي، نگاه مثبت كشور ژاپن به تعليم وتربيت و توجه به مناطق محروم بسيار ارزشمند است و اميدواريم بيش از پيش شاهد توسعه و تقويت ارتباطات فرهنگي بين دو كشور باشيم.

گفتني است ؛ GGp پروژهاي هستند كه از محل اعتبارات بلاعوض دولت ژاپن و براي اجراي پروژهايي در زمينه توسعه و تامين امنيت انساني و برحسب نيازهاي متفاوت كشورهاي در حال توسعه اجرا مي شوند و در ايران اين پروژه ها در مناطق كم برخوردار اجرا مي شود .

 

به اشتراک بگذارید :