22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ ۰۷:۴۴:۵۷
کد مطلب:  hAgsfz9s
سفير ژاپن در ايران:
از حمايت هاي ايران در پوشش تحصيلي اتباع خارجي تشكر مي كنيم

سفير ژاپن در ايران از حمايت هاي ايران در پوشش تحصيل دانش آموزان اتباع خارجي قدرداني كرد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، هيروياسوكوباياشي در مراسم امضاي تفاهم نامه موسوم به GGP  بين دو كشور ژاپن و ايران كه با حضور خليل بابالو قائم مقام وزير در امور بين الملل و همچنين مديركل آموزش و پرورش عشاير كشور و مديران كل آموزش و پرورش استان هاي كهكيلويه و بويراحمد و لرستان در ساختمان امور بين الملل وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، با تشكر از حمايت هاي ايران از دانش آموزان اتباع خارجي اظهاركرد: اميدوارم با تلاش مسئولين، پروژه هاي GGp كه قرار است در استان هاي كهكيلويه و بويراحمد و لرستان احداث شود در كوتاه ترين زمان ممكن به بهره برداري برسد .

وي با بيان اين كه آرزومندم دانش آموزان آسيب پذير از مزاياي اين طرح برخوردار شوند، تصريح كرد: پروژه هاي GGp كمك هاي بلاعوضي است كه دولت ژاپن براي رفع محروميت ها و امنيت انساني در مناطق كم برخوردار اجرا مي كند .

سفير ژاپن در ايران خاطر نشان كرد: از سال 1999 دولت ژاپن كمك هايي را به سازمان و نهادهاي مختلف نموده است و تاسال 2015 درايران 125 پروژه آموزشي و بهداشتي اجرا كرده است .

وي امداد رساني به كودكان آسيب پذير را از خواسته هاي دولت ژاپن برشمرد و افزود: صميمانه اميدوارم كودكان عشاير با تحصيل در اين مدارس مدارج عالي ترقي را به خوبي طي كنند، و مسئولين نيز در نگهداري اين پروژه ها تلاش كنند . 

 

به اشتراک بگذارید :