20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ ۱۳:۲۵:۳۹
کد مطلب:  I1TsaccF
سرپرست اداره کل دفتر برنامه ریزی انجمن های مدارس، آموزش خانواده و مشاوره اولیاء
تربیت و کسب مهارت های زندگی بر آموزش مقدم است

نشست تخصصی شورای انجمن اولیا و مربیان شهرستان های استان تهران با حضور سرپرست اداره کل دفتر برنامه ریزی انجمن های مدارس، آموزش خانواده و مشاوره اولیاء، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و دیگر اعضا در سالن شورای اداره کل اموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عباسپور سرپرست اداره کل دفتر برنامه ریزی انجمن های مدارس ، آموزش خانواده و مشاوره اولیاءبا اشاره به اینکه از طریق تشکیلات دولتی به تنهایی نمی توان کار تعلیم و تربیت دانش آموزان را به خوبی پیش برد، تاکید کرد: تاثیر انجمن ها ، تشکل ها و مجموعه های غیر دولتی در امر تعلیم و تربیت بسیار بیشتر و مفیدتر از ساختارهای دولتی است.

وی گفت: از همین مجامع انجمن اولیا و مربیان با همفکری و هم سویی می توان اقدامات بزرگی در راستای تعلیم و تربیت فرزندان این سرزمین برداشت.

عباسپور با اشاره به سیاست های مقام عالی وزارت پیرامون رسیدن به یک فهم مشترک از مقوله تربیت ، اظهار داشت: تا ما به یک مفهوم مشترک پیرامون مقوله تربیت دست نیابیم نمی توانیم گامهای ارزنده و بزرگی در جهت تعلیم و تربیت فرزندان این سرزمین برداریم.

سرپرست اداره کل دفتر برنامه ریزی انجمن های مدارس، آموزش خانواده و مشاوره اولیا افزود: دانش آموزان ما باید در ابتدا به کسب مهارت های زندگی بپردازند و تربیت صحیح بر آموزش مقدم است.

این مقام مسئول با اشاره به همسو شدن نگاه اولیای دانش آموزان و مسئولین مدرسه، تصریح کرد: این همسویی باعث از بین رفتن بسیاری از مشکلات گردیده و به مدرسه این فرصت را می دهد تا از ظرفیت بیکران اندیشه ها و مهارت های اولیای دانش آموزان در جهت رسیدن به اهداف عالی تعلیم و تربیت استفاده کند.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :