2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ ۱۲:۱۴:۲۳
کد مطلب:  nfXTOQ34
به همت اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات استان:
دومین کارگاه آموزشی " آشنایی بانحوه استفاده از برد هوشمند " برگزارشد

به همت اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش وپرورش استان،دومین کارگاه آموزشی" آشنایی با نحوه استفاده از برد هوشمند" برای متصدی سایت و معاونین فناوری مدارس پسرانه نواحی یک و دو زنجان در محل آموزشگاه تیزهوشان شهید بهشتی دوبرگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،سیفی نیا معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی  آموزش‌ و پرورش استان زنجان ضمن بازدید از این کارگاه، به مزایای استفاده از سیستم فناوری در مدارس اشاره کرد و افزود: عصر حاضر، به سمتي مي رود كه به دانش و مهارت هاي رايانه اي نياز دارد و ورود به اين عرصه، به نوع جديدي از آموزش نياز دارد كه با آموزش سنتي كنوني به خصوص آنچه هم اكنون در مدارس كشور ما در جريان است، همخواني ندارد.

وی ضمن تاکید بر ضرورت به كارگيري فناوري اطلاعات و ارتباطات در امر آموزش یادآور شد: استفاده از دانش و فناوری روز موجب آماده شدن نسل فعلي دانش آموزان براي ورود به محيط جديد يادگيري جهت پاسخ گويي به نيازهاي آموزش و به تبع آن، نيازهاي شغلي در بازار كار آينده است .

صالح نجفی رییس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل نیز در این بازدید با اشاره به اینکه نقش معلم در بكارگيري فناوري اطلاعات در مدارس حائز اهميت است افزود: برخی از چالش‌های به کارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات در فرایند یاددهی ـ یادگیری، مستقیماً به مهارت معلمان وابسته است و مهارت معلم در بهره گيري از فناوري هاي آموزشي مي تواند منجر به غني سازي محيط يادگيري شود.

وی همچنین اضافه کرد: هر اندازه كه معلم با كاربردهاي فناوري و اطلاعات در زندگي و به ويژه در آموزش آشنا باشد، مي توان اميدوار بود كه استقبال بيشتري از فناوري اطلاعات و ارتباطات در آموزش صورت گیرد.

به اشتراک بگذارید :