1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ ۲۳:۴۶:۱۲
کد مطلب:  kUE79vp4
مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان خبرداد:
31 هزار و 500 نفر در گیلان عضو انجمن اولیا و مربیان هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: در 3500 مدرسه گیلان انجمن های اولیا و مربیان تشکیل شده و 31 هزار و 500 نفر عضو این انجمن ها هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان ، مهدی حاجتی در همایش اعضای شورای انجمن اولیا و مربیان استان گفت: رسالت خطیر آموزش و پرورش ، تربیت انسانهایی خلّاق و پایبند به ارزش های الهی است و در این راه همدلی خانواده ها نقش بسزایی دارد. وی با اشاره به نقش محوری مدرسه در تربیت دانش آموزانی در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران ، خاطرنشان کرد: مسئولیت پذیری، عشق به اسلام و اعتقاد به پیشرفت ایران ثمره تربیت چنین دانش آموزانی است. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در ادامه افزود: مدرسه دارای سه ضلع : خانواده، معلم و دانش آموز است که مدیر مدرسه حلقه وصل این مجموعه است و هرگاه این اضلاع تعلیم و تربیت به هم  نزدیک شود در فرآیند آموزش و پرورش موفق خواهیم شد. حاجتی با اشاره به تلاش دولت در فراگیر شدن تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم گفت: فراهم آوردن فرصت تحصیل رایگان برای همه کودکان ایران زمین  نشان از اهتمام  نظام جمهوری اسلامی به آینده این کشور است.

محمد رضا ولی زاده رئیس اداره توسعه انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش هم در این همایش گفت: جذب مشارکتهای فکری، مشورتی ، مهارتی و مالی از اهداف تشکیل انجمن های اولیا و مربیان است و نگاه مالی آخرین اولویت به این انجمن هاست.  وی افزایش ارتباط والدین را با ساختار آموزش و پرورش و ارتقای کارکرد این انجمن ها را از دلایل تشکیل شورای انجمن اولیا و مربیان ذکر کرد. ولی زاده در پایان گفت: تشکیل شورای عالی انجمن اولیا و مربیان کشور را  گامی در جهت همگرایی بیشتر مردم  و آموزش و پرورش دانست که در ارتقای این همکاری ها موثر است.

نقی اسدی رئیس انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش گیلان نیز در این نشست گفت:  در جهت افزایش سطح دانش و آگاهی اولیا بیش از 3500 دوره کلاسهای آموزش خانواده و 900 دوره آسیبهای اجتماعی برگزار شده است . وی در ادامه به افزایش کمک های داوطلبانه اولیا به انجمن های مدارس اشاره کرد و افزود: در سال تحصیلی جاری اولیا 16 میلیارد تومان به مدارس کمک کردند که نسبت به سال قبل دو برابر بیشتر است.

در پایان از 19 عضو شورای انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان گیلان تقدیر شد.

به اشتراک بگذارید :