2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ ۰۸:۵۵:۵۰
کد مطلب:  4It4TpTv
معاون تربیت بدنی آموزش وپرورش استان خبر داد:
برگزاری جشنواره نوجوان سالم در زنجان با رویکردهای پیشگیرانه

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: جشنواره نوجوان سالم بامحوریت پیشگیری از گرایش به مصرف مواد مخدر وخشونت در زنجان برگزار می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل از فارس،ذبیح‌الله تاراسی  در گفت‌و‌گو یی  اظهار کرد: جشنواره دانش‌آموزی نوجوان سالم همه ساله در نهاد تعلیم و تربیت برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این طرح آثار دانش‌آموزان با رویکرد دینی و اسلامی شامل احادیث، حکایات، پندها و درس‌های مختلف برگزار می‌شود، افزود: این آثار با موضوع شیوه‌های زندگی سالم و پیشگیری از رفتارهای پرخطر تهیه  می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه این طرح با محوریت پیشگیری از گرایش به دخانیات، پیشگیری از گرایش به مصرف مواد مخدرو خشونت برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد: این جشنواره در قالب مقاله، عکس، فیلم کوتاه، روزنامه دیواری اجرایی می‌شود.

تاراسی خاطر نشان کرد: همکاران فرهنگی و اولیا نیز می‌توانند در بخش مقاله این جشنواره شرکت کنند.

وی با اشاره به رویکرد آموزشی جشنواره نوجوان سالم تاکید کرد: آموزش و پرورش با برگزاری این جشنواره در تلاش برای ترویج شیوه‌های زندگی سالم در بین نسل نوجوان جامعه است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه در این جشنواره تلاش شده از گرایش به رفتارهای پر خطر و سوء مصرف مواد و آسیب‌های اجتماعی جلوگیری شود، عنوان کرد: شناسایی، کشف، پرورش، رشد و شکوفایی استعدادهای هنری دانش‌آموزان در بستر این جشنواره میسر می‌شود.

تاراسی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان همه مقاطع می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند، گفت: این جشنواره با هدف افزایش مهارت و سطح آگاهی دانش‌آموزان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح در چهار مرحله مدرسه‌ای، منطقه‌ای، استانی و ملی برگزار می‌شود، اضافه کرد: هم‌اکنون این جشنواره در استان زنجان در مرحله منطقه‌ای قرار دارد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه اختتامیه جشنواره نوجوان سالم در مرحله استانی در اردیبهشت‌ماه سال آتی برگزار می‌شود، بیان کرد: از منتخبان این جشنواره طی مراسمی قدردانی می‌شود.

به اشتراک بگذارید :