20 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ ۰۹:۳۰:۰۰
کد مطلب:  78wM2LHO
مدیرکل شاهد و امور ايثارگران وزارت آموزش و پرورش :
مدارس شاهد، بهترين پايگاه ترويج فرهنگ ايثار و شهادت است

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس شاهد، بهترين پايگاه ترويج فرهنگ ايثار و شهادت است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان قم، محمد رضارزاقی در دبیرستان شاهدرضویان ناحیه یک قم  با بيان اين كه براي زنده نگه داشتن فرهنگ ناب اسلامي و ارزش هاي متعالي انقلاب اسلامي به پايگاه هاي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت نيازمنديم، اظهاركرد: مدارس شاهد، بهترين پايگاه ها و فرزندان شهدا و ايثارگران بهترين مخاطبين و مروجين اين فرهنگ متعالي هستند.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با تاكيد بر اين كه باید درراه تعميق باورهاي ديني فرزندان شهدا و ايثارگران تلاش کنیم ، تصريح كرد: نبايداز تربیت نسل کنونی و به خصوص فرزندان معظم شهدا، در دفاع از باورهاي اسلامي و انقلابي مردم ايران غافل شويم.

وی توجه به تقويت بنيه علمي و كيفيت بخشي به آموزش فرزندان شاهد را از برنامه های مورد توجه دانست و تصریح کرد: تلاش خواهيم كرد، توان علمي دانش آموزان شاهد را با استفاده از ظرفيت هاي موجود در استان ها براي ورود به عرصه های علمی و دانشگاهی در سطح کشور فراهم نماییم.

رزاقي با بيان اينكه ترويج فرهنگ ايثار وشهادت يك كارذاتي دركنارآموزش است، بيان كرد: بايد تلاش كنيم تا بتوانيم روحيه ايثار و از خود گذشتگي دوران دفاع مقدس را دوباره در دانش آموزان احيا كنيم .

گفتني است؛ در پایان این جلسه مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش از بازارچه کارآفرینی متوسطه دوره اول شاهد رضویان بازدید به عمل آورد.

به اشتراک بگذارید :