26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ ۱۳:۳۸:۳۱
کد مطلب:  zvECtp7L
معاون پرورشی و تربیتی آموزش و پرورش استان گیلان خبر داد:
فعالیت 53 مدرسه امین در گیلان

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورشی گیلان گفت: 53 مدرسه امین شامل 46 مدرسه دخترانه و 7 مدرسه پسرانه به ارائه خدمات آموزشی اشتغال دارند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان ، نورالله اکبری با اشاره به دو شیوه مدیریت در مدارس امین ، گفت: در مدارس نوع اوّل ، مدیر مدرسه با هماهنگی آموزش و پرورش و حوزه های علمیه انتخاب و برای حضور دانش آموزان، آزمون ورودی برگزار می شود و در مدارس نوع دوم که بیشترین تعداد این مدارس را شامل می شود، فعالیتهای فوق برنامه پرورشی در مدارس مستعد با حضور روحانی تمام وقت انجام می شود.

وی افزود: فقدان پیوست فرهنگی برای کتب درسی دانش آموزان ما را از سبک زندگی اسلامی دور می کند و کاربرد آموزه های قرآنی  در همه علوم اثرگذار است.  

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان در پایان  با اعلام آمادگی در اجرای تفاهم نامه همکاری با حوزه های علمیه و همچنین سند تحول بنیادین، ابراز امیدواری کرد: که حضور طلاب توانمند در مدارس گیلان بتواند منشأ برکت برای پرورش نسل پویا و مجهز به دانش همراه با تقوای الهی باشد .

مدارس امین با هدف پاسخ به شبهات و پرورش دینی دانش آموزان ، در گیلان آغاز به کار کرد و اولین مدرسه با عنوان بشارت در  آستانه اشرفیه و در  سال تحصیلی 89 _ 88 گشایش یافت.

در سال تحصیلی گذشته 1680 پسر و 8968 دختر در مدارس امین گیلان به تحصیل مشغول بودند.

به اشتراک بگذارید :