1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ ۱۸:۴۶:۵۰
کد مطلب:  TzFcvMCz
وزير آموزش و پرورش در پيامي به مناسبت سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي:
عنصر سعادت آفرين رأي ملت در سايه انقلاب اسلامي زمينه ظهور يافت.

وزير آموزش و پرورش به مناسبت سي و هشتمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، گفت: عنصر سعادت آفرين رأي ملت در سايه انقلاب اسلامي زمينه ظهور يافت

 

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش،درمتن پيام دكتر فخرالدين دانش آشتياني، آمده است:

«به نام خداوند فجر آفرين»

    زمستان كه به ميانه مي رسد ، غروري غني و سروري سبز ، جسم و جان ايرانيان را به وَجد مي آورد . چرا كه در اين زمستان سرد ، بهاري احياگر حلول مي يابد كه با خود شكوفه هاي شگرفِ  بيداري و عزت ،‌ به بار مي آورد .

    «ماه بهمن» ، ماهي است كه درآن درخت تناور « انقلاب اسلامي » كه نهال آن سال ها پيش به دست با كفايت خميني كبير (ره ) ، در بوستاني به وسعت ايران غَرس شده بود ، ‌به ثمر مي نشيند.

اين انقلاب به خوبي توانست زَنگارها و پيرايه ها را از چهره ي نوراني اسلام عزيز زدوده ، حقيقت رحماني و اصالت آسماني اين دين كامل را به جهانيان بنماياند .

   «انقلاب اسلامي »، خواست تاريخي ملت ايران را كه در سه شعار اساسي : استقلال ، آزادي و جمهوري اسلامي تجلّي يافته بود ،‌ تحقق بخشيد و به عنوان فرهنگي ترين انقلاب تاريخ معاصر توانست با حركت بر بستر دين و اخلاق ، عمق اجتماعي يافته و با تكيه بر آرمان ها و مطالبات ديرين مردم مبارز ايران ،‌ يعني استقلال ، آزادي ،‌پيشرفت و عدالت ، هم آحاد مردم و هم نخبگان را جذب كند . 

    در سايه ي انقلاب اسلامي ، عنصر سعادت آفرين « رأي ملت » در سطحي وسيع و عميق ، نه تنها در شعار ، كه در متن قانوني كه تصويب آن نيز به رأي ملت واگذار گرديد ، ظهور و بروز يافت و زمينه ي  استقرار نظام مردم سالار ِسازگار با دين و فرهنگ ايراني و قرين با تدبير و عقلانيت شكل گرفت .

 از اين منظر ، « مردم سالاري ديني » ، يك انديشه ، يك راه و البته يك روش مطلوب و ممكني است كه بايد آن را بياموزيم ، بياموزانيم و همه با هم در تعميق و توسعه ي آن بكوشيم .

    حال كه در طليعه ي سي و هشتمين سالگشت پيروزي انقلاب اسلامي و دهه ي مبارك فجر هستيم ، ‌ضمن گراميداشت ياد و خاطره ي شهيدان و امام شهيدان و نيز با نكوداشت ياد فقيه فقيد و يار پايدار امام و رهبري ، ‌حضرت آيت الله هاشمي رفسنجاني ( ره ) ، ‌زيبنده ترين مراتب تبريك و تهنيت خود را تقديمِ ملت رشيد ايران ، به ويژه جامعه ي فرهيخته ي فرهنگيان ، دانش آموزان عزيز و اولياي گرامي نموده ، از عموم ايرانيان سربلند ، ‌خاصّه معلمان و مربيان ارجمندكه هماره دل در گِرو آزادي و آبادي اين مرز پُرگوهر داشته و دارند ، دعوت مي كنم تا همانگونه كه با شور و شعوري شگرف در تمامي  نقاط عطف و عرصه هاي حسّاس ، حضوري زنده و ارزنده داشته اند ، يك بار ديگر در پاسداشت مجاهدات امام و شهدا و نگاهداشت ثمرات شجره ي طيبه ي انقلاب اسلامي در «راهپيمايي پرشكوه 22 بهمن» امسال نيز حضوري وحدت آفرين و اميد بخش ، داشته باشند  . 

 

به اشتراک بگذارید :