2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ ۱۵:۳۱:۲۹
کد مطلب:  yQGUQNmp
رییس سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشوردرزنجان:
توجه به رویکرد آموزش فراگیر و تلفیقی در آموزش و پرورش

دکتر مجید قدمی معاون وزیر و رییس سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشور صبح امروز درنشست مشترک آموزش وپرورش استثنایی ومدیران استان زنجان اظهار داشت: رویکرد آموزش فراگیر و تلفیقی در آموزش و پرورش باید بیشترمورد توجه قرار دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان دکترمجید قدمی صبح  امروز در نشست صمیمی با مسئولین آموزش وپرورش استثنایی ومدیران استان زنجان بااشاره به اینکه تذکر یک بستر آموزشی است اظهار داشت:باید به عملکرد خودمان در طول 38 سال گذشته نگاهی منصفانه کنیم و مشکلات را آسیب شناسی نماییم.

وی با تاکید بر لزوم توجه به آموزش و پرورش دانش آموزان با نیازهای ویژه افزود:وقتی در جامعه ای تفاوت های فردی معنی دار شد هیچ یک از نهاد های اجتماعی نمی توانند نسبت به این قضیه بی تفاوت باشند.

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور ابراز داشت:عدالت آموزشی این است که همه اعضا جامعه حق دارند از منابع جامعه به صورت مساوی استفاده نمایند و دانش آموزان استثنایی نیز از این قائده مستثنی نیستند.

وی تاکید نمود:سیستم را باید طوری طراحی نمود که افراد متفاوت خدمات یکسانی بگیرند و محروم نشوندو براین اساس باید سطح بهداشت جامعه برای کاهش آسیب‌دیدگی و معلولیت افزایش یابد.
قدمی با اشاره به اینکه همه افراد جامعه برابر نیستد، اضافه کرد: 3 درصد از جمعیت جهان دارای ضریب هوشی زیر 70 درصد هستند.
معاون وزیر ورییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه تعادل درنظام خلقت دیده می شود، تصریح کرد: به همان میزان که نابغه در دنیا وجود دارد افراد کم توان ذهنی نیز وجود دارند.
وی با اشاره به رویکرد آموزش فراگیر و تلفیقی در آموزش و پرورش عنوان کرد: باید دانش‌آموزان نابینا و ناشنوا و افرادی که قادر به تحصیل در مدارس پذیرا هستند در کنار سایر دانش‌اموزان عادی تحصیل کنند.
این مقام مسئول افزود: افراد دارای شرایط حاد‌تر نیز باید در مدارس استثنایی حضور یابند.
قدمی با اشاره به پایین بودن طبقه فرهنگی خانواده های افراد معلول، ابراز کرد: این در حالی است که بیش از 90 درصدافراد اوتسیم  متعلق به خانواده‌های تحصیل کرده هستند.
وی با اشاره به لزوم تحصیل دانش آموزان استثنایی عنوان کرد: باید تفاوت‌ها را در جامعه بپذیریم و قبول کنیم که در هر جامعه‌ای یک سری افراد با بقیه متفاوت هستند.
رئیس آموزش استثنایی آموزش و پرورش ازدواج فامیلی را عامل اصلی بروز معلولیت‌ها عنوان کرد و افزود: در استان زنجان ازدواج فامیلی از میزان کشوری بالاتر است.

لازم به ذکر است رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی به همراه معاون سیاسی امنیتی استانداری و مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان از مدارس استثنایی طوبی و شهید قاصدی بازدید و در جشن انقلاب ویژه دانش آموزان استثنایی هم شرکت کردند.

به اشتراک بگذارید :