2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ ۰۷:۳۸:۵۴
کد مطلب:  A9spNf1d
امام جمعه زنجان در نشست «زنان، طلایه‌داران انقلاب اسلامی و اقتصاد مقاومتی»:
مقابله با تهدیداتی که بنیان خانواده رانشانه گرفته اند،جهاد اکبر زنان را می‌طلبد

امام جمعه زنجان در نشست «زنان، طلایه‌داران انقلاب اسلامی و اقتصاد مقاومتی»

به گزارش اداره اطلاع رسانی ورابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان ، امام جمعه زنجان در نشست «زنان، طلایه‌داران انقلاب اسلامی و اقتصاد مقاومتی»اظهار کرد:وجود رهبری، ایمان و حضور مردم در صحنه عامل پیروزی انقلاب بود.

وی افزود:امروز هم همان شرایط حاکم است و اگر مؤمنانه دل در گرو انقلاب داشته باشیم و برای مسائل جزئی دشمن نتراشیم، پیروز خواهیم بود.

آیت الله خاتمی ابراز داشت:ولایتمداری و محبت اهل بیت(ع) در زنجان شهره آفاق است وهمین سرمایه معنوی باعث شددر مبارزه با ظلم اولین اجتماع بزرگ زنان را به طور مستقل و خود جوش زنان زنجانی پایه گذاری نمایند.

نماینده ولی فقیه در زنجان با بیان اینکه امروز 500 محفل بزرگ اتاق فکر در دنیا تشکیل شده که نیمی از آن‌ها در آمریکا مستقر است و تلاش می‌کنند تا کانون خانواده را سست کنند و این مسائل تربیت و وظیفه مادارن را بسیار سنگین می کند.افزود:برنامه‌ریزی برای جنگ‌ نرم از اهداف دشمنان است و آن‌ها به این می‌اندیشند که چگونه می‌توان با آموزش روحیه عصیان، نافرمانی و تزلزل افکار در نوجوانان، بچه‌ها را از محیط خانه دور کنندو مقابله با چنین تهدیداتی جهاد اکبر زنان را می‌طلبد.

امام جمعه زنجان سه هزار شهید استان زنجان را تربیت شده دامن مادران لایق و متدین دانست و اظهارکرد: امروز هم دانشمندان بزرگ، فرهیخته و نوآور تربیت شده دامن مادران بزرگ است و کسی در این باره تردیدی ندارد و این مساله ی اساسی است که دشمن احساس خطر می کندو برای اینکه تربیت مردان بزرگ در دامن مادران متدین را بی خاصیت کند، هجمه خود را به سوی بنیان خانواده نشانه می گیرد.

وی در ادامه افزود : بعد از پیروزی انقلاب اسلامی محیط دانشگاه برای تحصیل بانوان به خوبی فراهم شده که برخی از دانشگاه ها 65 درصد از دانشجوان را دختران تشکیل می دهند و با ارتقاء آگاهی و دانش وارد مدیریت خانواده ها می شوندوهمچنين با پايه گذاري حوزه علميه خواهران تا به امروز نیز 350 نفر از حوزه علمیه خواهران زنجان فارغ‌التحصیل شده‌اند و 900 نفر نيز مشغول به تحصیل‌اند.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه ایمان، استقامت، بصیرت و احساس تکلیف حضرت زینب (س) را، زینب کرد، افزود: در جامعه امروز، زنان مانند حضرت زینب (س) و با تحمل سختی‌ها برای گرمی کانون خانواده و تربیت فرزندان دل می‌سوزانند. مادران شهدا نیز فرزندان‌شان را طوری تربیت کردند که سرباز امام حسین (ع) باشندو به همین خاطر نزد حضرت زهرا (س) مورد تکریم و سربلند هستند.

آيت الله خاتمی به نقش بانوان در رابطه با اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: گفت: بانوان می توانند با مدیریت داخلی خانه و مصرف بهینه، دوری از اسراف، استفاده از کالاهای داخلی و بی اعتنایی به کالاهای خارجی به اقتصاد مقاومتی در کشور کمک کنند.

به اشتراک بگذارید :