2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ ۱۲:۵۷:۳۹
کد مطلب:  Pm8xNcxV
با حضورامام جمعه زنجان درهنرستان قائم (عج):
هفدهمین برنامه از" طرح مهد " برگزار شد

هفدهمین برنامه از"طرح مهد" با حضورنماینده ولی فقیه در استان زنجان وهمراهی رئیس ستاد اقامه نماز استان ومدیر آموزش و پرورش ناحیه یک وشرکت سایر همکاران در هنرستان قائم (عج) برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان ،در این مراسم حضرت آیت الله خاتمی بعد از اقامه نماز جماعت ظهر وعصر در جمع همکاران ودانش آموزان اظهار داشت: دهه فجر یک رویداد بزرگ در تاریخ کشور ماست ونهضت انقلاب اسلامی ایران با رهبری امام (ره) و با حضور مردم از سال 1342 شروع شد و در سال 1357به پیروزی رسید.

نماینده ولی فقیه در استان افزود : جامعه شناسان برای پیروزی هر انقلاب،یک فرمول مثلث  سه ضلعی تعریف کرده اند که عبارتند از : رهبری، ایدئولوژی و مردم.

وی تصریح نمود: این مثلث در سال 42 به اوج پختگی خود رسید و انقلاب ما به پیروزی رسید و اولین ضلع این مثلث امام (ره) بود که سخن امام هم یک جمله بود : ظلم نباشد و عدالت اجرا شود و این برگرفته از اصول اسلام است. دومین ضلع این نهضت برگرفته از اسلام ناب محمدی (ص) بود که هدفش همان ایجاد عدالت و مبارزه با ظلم است و عامل سوم مردم بودند که پای نهضت جانفشانی و خونفشانی کردند که در سال 1375هفتاد هزار شهید و 100هزار مجروح تقدیم انقلاب کردند.

وی خطاب به دانش آموزان گفت: سنگر امروز شما سنگر مدرسه و علم و تقوا است و  مقام معظم رهبری از شما سه چیز انتظار دارد : تحصیل – تهذیب و ورزش.

در ادامه از دانش آموزان فعال عرصه قرآن،عترت بویژه نماز تجلیل بعمل آمد.   

به اشتراک بگذارید :