26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ ۰۹:۲۴:۱۱
کد مطلب:  LfScszph
مدیر کل آموزش وپرورش استان زنجان درهمایش طرح تعالی مدیریت:
با خرد جمعی می توان به اهداف طرح تعالی مدیریت مدرسه دست یافت

مدیر کل آموزش وپرورش استان زنجان درجمع معاونین آموزشی مناطق استان و مدیران ممتاز وموفق مدارس مجری طرح تعالی که با حضور معاون مدیرکل آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش برگزارشد،گفت:رسیدن به اهداف طرح تعالی مدیریت مدارس با خرد جمعی امکان پذیر است.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان ،مرتضی تمجیدی با تقدیر از زحمات مدیران ،معاونان و کارشناسان دست اندر کار در بحث طرح تعالی مدیریت مدارس اظهار داشت:باید ببینیم علی رغم این همه تلاش و صرف هزینه اینکه گفته می شود تعلیم وتربیت در ایران بسیار گران و پرهزینه و در عین حال کم اثر و کم فایده می باشد و عملکرد و خروجی آموزش وپرورش نیز مورد رضایت اولیا ،معلمان و مسئولین نیست،چه عوامل و دلایلی دارد؟

وی با طرح این سوال و ضرورت پایش مداوم برنامه ها و رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت طرح ها گفت:طرح تعالی مدیریت مدارس پاسخی به سوالات فوق است که تحقق اهداف آن می تواند نه به صورت مطلق بلکه بخشی از مشکلات مذکور را حل نماید.

تمجیدی اصلی ترین سرمایه آموزش وپرورش را نیروی انسانی عنوان نمود و ابراز داشت:ما برای رسیدن به اهداف این طرح باید از خرد جمعی همکاران شورای دبیران ،انجمن اولیا و مربیان ،شورای دانش آموزی و سایر تشکل ها به عنوان ابزارهای مدیران مدارس استفاده کنیم.

وی ارزیابی دقیق و درست را یکی از ابزار های موفقیت در این طرح دانست و خاطر نشان کرد:باید مشکلات این طرح استخراج شود،بازخورد آن دریافت گردد و نقدها با گوش شنوا شنیده شود تا انشالله شاهد تحولی اساسی در مدیریت مدارس باشیم.

 

 

به اشتراک بگذارید :