2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ ۱۲:۴۱:۱۸
کد مطلب:  5gF3RQZ4
معاون پرورشی استان در همایش هزارو600نفری فرزانگان زنجان مطرح کرد:
ارائه آموزش‌های مهارت زندگی به دانش‌آموزان در تشکل‌های دانش‌آموزی

محمود عباسی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان صبح امروزدرهمایش یک هزارو600نفری دانش آموزان فرزانه نواحی یک و دو زنجان در سالن ورزشی احمد مظفری گفت:رویکرد اصلی ایجاد تشکیلات دانش‌آموزی، آموزش مهارت‌های اصلی زندگی مثل مشارکت، تعاون، مسؤولیت‌پذیری و ... به دانش آموزان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی ورابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،محمود عباسی صبح امروزدر همایش یک هزار و 600 نفری تشکیلات فرزانگان نواحی یک ودو آموزش و پرورش استان زنجان در سالن ورزشی مرحوم احمد مظفری اظهار کرد: جوان‌گرایی و جوان باوری در ذات حرکت ملت ایران در زمان انقلاب و پس از آن است.

وی افزود: در همین راستا همچنان به جوان‌گرایی در کشور پرداخته می‌شود و مصداق آن حضور مسؤولان در همه برنامه‌ها با محوریت جوانان و نمونه بارز آن دربرنامه‌های دانش‌آموزی است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را موظف کرده دانش‌آموزان را در همه ابعاد و در طراز جمهوری اسلامی ایران تربیت کند، گفت: در همین راستا دانش‌آموزان در کنار آموزش دروس در برنامه‌های فرهنگی و هنری و تشکیلات دانش‌آموزی مثل سازمان دانش‌آموزی در قالب پیشتاز و فرزانه حضور دارند.

عباسی افزود: جای خوشحالی دارد که به لطف انقلاب و اهداف ارزشی آن از زبان تحقیروتملق فاصله گرفته‌ایم و با زبان آزادی و استقلال سخن می‌گوییم.

وی اضافه کرد: رویکرد اصلی ایجاد تشکیلات دانش‌آموزان، آموزش مهارت‌های اصلی زندگی مثل مشارکت، تعاون، مسؤولیت‌پذیری و ... است.

عباسی تاکید کرد: تشکیلات دانش‌آموزی باید بر اساس قانون و هم پای آموزش و پرورش در تربیت دانش‌آموزان سهیم باشند.

گفتنی است، در حال حاضر 14 هزار و 220 دانش‌آموز عضو تشکیلات پیشتاز و فرزانه سازمان دانش‌آموزی هستند و کار آموزش آنان بر عهده 420 مربی مجرب این سازمان است.

به اشتراک بگذارید :