16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ ۰۹:۴۷:۱۵
کد مطلب:  TrRXxwGb
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش :
حمایت از مدرسه در اجرای بهینه طرح ها و برنامه های تربیتی از ضروریات است

معاون آموزش ابتدایی وزیرآموزش و پرورش با مسئولان آموزش ابتدایی شهرستانهای استان تهران دیدار و پیرامون مسائل آموزشی استان به گفتگو نشستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت حضور فیزیکی مسئولان آموزش و پرورش در مدارس، اظهار داشت : نظارت و راهنمایی آموزشی از وظایف اصلی مسئولان است و حضور کارشناسان آموزش و پرورش در مدارس نباید صرفأ جنبه نظارتی داشته باشد، بلکه راهنمایی و حمایت از مدرسه در اجرای بهینه طرح ها و برنامه های تربیتی نیز مدنظر قرار گیرد.

وی افزود: تمرکز زدایی و ضرورت واگذاری برخی از تصمیمات و اختیارات به استان ها، مناطق و مدارس، ازجمله اهداف اصلی آموزش و پرورش است ، لذا کارشناسان و متخصصین باید در این حوزه با ارائه پیشنهادهای تخصصی آموزش و پرورش را در این حوزه یاری نمایند.

در ادامه محمد احسانی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: دوره ابتدایی دوره ای بسیارحساس بوده که ذهن و ضمیر دانش آموزان آماده یادگیری است و تغییر رفتار دانش آموزان در این دوره تحصیلی انجام پذیر است ، لذا اگر می خواهیم آموزش پایدار و اثربخش داشته باشیم، لازم است  در دوره ابتدایی سرمایه گذاری بیشتری داشته باشیم.

شایان ذکر است در ادامه این نشست پیرامون مسائل و مشکلات حوزه آموزش ابتدایی شهرستان های استان تهران بحث و تبادل نظر گردید.

 

به اشتراک بگذارید :