14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ ۰۹:۲۰:۴۴
کد مطلب:  feztfJBm
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهيز مدارس کشورخبرداد:
احداث بيش از 6 هزار پروژه آموزشی و پرورشی با 34 هزار كلاس درس در دولت تدبیر و امید

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس کشور از احداث 6 هزار و 241 پروژه آموزشی و پرورشی با 34 هزار كلاس درس در دولت تدبیر و امید خبرداد و گفت: 5 میلیون مترمربع به زیربنای فضاهای آموزش و پرورش افزوده شده است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان خراسان رضوی، محمدتقي نظر پور صبح امروز در حاشیه افتتاح سالن ورزشی دانش آموزی شهرستان گناباد، با اشاره به اين كه فضایی که برای آموزش و پرورش درنظر گرفته می شود نباید در زمان كوتاه فرسوده شود، اظهاركرد: در ساخت مدارس بايد از لوازم و مصالح مطلوب استفاده شود تا فضاهای آموزشي ماندگاری بيشتري داشته باشند .

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس کشور با بيان اين كه 6 هزار و241 پروژه احداثي با 34 هزارکلاس درس در دولت تدبیر وامید افتتاح و به بهره برداری رسیده است، تصريح كرد: طي اين مدت 5 میلیون مترمربع به زیربنای فضاهای آموزش و پرورش افزوده شده است و امیدواریم با همراهی دولت، مجلس و خیرین مدرسه ساز درآینده نزدیک شاهد مدارس غیراستاندارد درکشور نباشيم.

وی با تاکید براین نکته که با وفاق وهمدلی و همزبانی می توان مشکلات آموزش و پرورش راحل كرد، افزود: اگربخواهیم مدرسه ای جذاب و بانشاط برای دانش آموزان فراهم کنیم، باید در ساخت مدارس به مسائل اقلیمی، محوطه سازی و معماری آن به خصوص درمناطق کویری توجه داشته باشيم.

وی افزود: امروز آموزش وپرورش نیاز به توجه بیشتر دارد و زمانی می توانیم به توسعه پایدار برسیم که آموزش وپرورش بر صدر نشیند و گفتمان به عمل تبدیل شود که با این موضوع فاصله فراوانی داریم .

 

به اشتراک بگذارید :