14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ ۰۹:۱۷:۴۸
کد مطلب:  tTd1TC9P
معاون پرورشی و فرهنگي وزير آموزش و پرورش:
فعالیت های قرآنی، باید منتج به فهم قرآني شود/ قرآن، باید جایگاه اول برنامه هاي تربيتي قرار گیرد

معاون پرورشی و فرهنگی وزيرآموزش و پرورش گفت: فعالیت های قرآنی باید منتج به فهم قرآني شود و اگر این گونه باشد فرزندان را در مسیر اصلی تربیت هدایت کرده ایم.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، مهدی فیض صبح امروز در آیین تجلیل از اولیای دانش آموزان حافظ قرآن استان آذربایجان شرقی در تالار معلم تبریز، با بيان اين كه قرآن در بین مردم ایران جایگاه والایی دارد، اظهاركرد: فعاليت هاي قرآني، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گسترش پيدا كرده است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزيرآموزش و پرورش با بيان اين كه آموزش صحیح قرآن در نظام تعلیم و تربیت بعد از انقلاب شکل گرفت، افزود: فعالیت شخصی افراد در زمینه قرآن پس از انقلاب به فعالیت حاکمیتی قرآن تبدیل شده است .

وي با بیان این فعالیت های قرآنی در سطح حاکمیت نباید جایگزین فعالیت های خود جوش و مردمی شود، تصريح كرد: به دليل اين كه مدارس یا صدا وسيما فعالیت قرآنی دارند، نبايد برنامه های خود جوش خانوادگی و فردی در زمينه قرآن كنار گذاشته شود.

فيض با تاكيد بر اين كه فعالیت های قرآنی درون خانواده اي در تربيت اعضاي خانواده ثمر بخش است، بيان كرد: آثار تربيتي ناشی از فعاليت هاي قرآني نوجوانان در خانواده به مرور در جامعه آشكار خواهد شد.

وی با تاکید بر این که قرآن، باید در جایگاه اول برنامه هاي تربيتي قرار گیرد نه فوق برنامه، ادامه داد: امام علی (ع) در خطبه 31 نهج البلاغه خطاب به امام حسن (ع) می فرمایند: "من آموزش تو را با قرآن آغاز کردم" البته منظور ایشان یادگیری اعراب و تجوید نیست بلکه آموزش پیام اصلی قرآن و محتواي آن است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزيرآموزش و پرورش با بيان اين كه فرزندانمان قبل از آشنايي با اندیشه های انحرافی بايد، با آموزه های قرآني آشنا شوند، افزود: فعالیت های قرآنی، باید منتج به فهم قرآني شود و اگر این گونه باشد فرزندانمان را در مسیر اصلی تربیت هدایت کرده ایم.

فیض با اشاره به اين كه خانواده ها بايد دغدغه قرآني داشته باشند، افزود: انسان وقتی در نزد خدا اعتبار دارد که اقامه کننده احکام دین در جامعه باشد.

معاون پرورشی و فرهنگی  وزيرآموزش و پرورش با بیان این كه قرائت و حفظ قرآن به تنهایی نمی تواند در جامعه موثر باشد، افزود: هرگونه فعالیت قرآنی باید منجر به فهم قرآن و عمل به آن در جامعه شود.

وي با تاکید بر اين كه هرگونه تغییر در جامعه را  باید از خود شروع کنیم، خاطرنشان كرد: تربیت شدگان فرهنگ قرآنی اگر بخواهند احکام قرآن را در جامعه اقامه کنند باید از خود شروع كنند.

 

به اشتراک بگذارید :