18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ ۰۹:۱۶:۴۷
کد مطلب:  wZOOAR4m
وزیر آموزش و پرورش در نیشابور:
سرمایه‌گذاری در مدرسه، لازمه رشد و توسعه است

وزیر آموزش‌ و پرورش گفت: اگر مسئله رشد و توسعه در کشور اهمیت داشته باشد باید سرمایه‌گذاری در مدرسه صورت پذیرد و این لازمه این کار است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان خراسان رضوی، دکتر فخرالدین دانش آشتیانی صبح امروز در مراسم افتتاح ۲۵ مدرسه وکیلی در نیشابور، با تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر و گراميداشت یاد امام راحل (ره)، تصريح كرد: انقلاب فرهنگی از اهداف اصلی امام خمینی (ره) بود و بر همین اساس هم اولین محل اسکان ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی مدرسه در نظر گرفته شد، این موضوع نشان از توجه ویژه بزرگان و رهبران نظام به آموزش و پرورش دارد و امروز هم مقام معظم رهبری در ادامه همان مسیر مدرسه را زیربنای توسعه کشور و هزینه در تعلیم و تربیت را سرمایه گذاری می دانند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: سرمایه گذاری در امر مدرسه سازی و توسعه فعالیت های آموزش و پرورش در نهایت به توسعه همه جانبه کشور می انجامد.

وي با یادآوری شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی که به عنوان شعار اصلی انقلاب اسلامی ایران است، تصريح كرد: مسئله استقلال به این معناست که در کنار رابطه دوستانه با کشورهای دیگر کشوری مستقل داشته باشیم‌ و برهمین اساس هم شعار اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شد تا با توجه به نسل آینده ساز بتوانیم در حوزه های مختلف کشور با تکیه بر نسل جوان و نوجوان رشد همه جانبه را در راستای استقلال کشور شاهد باشیم.

دانش آشتياني به تبیین شعارآزادی پرداخت و ادامه داد: این شعار هم بر اساس مبانی دینی و فرهنگی ما طراحی شد و وظیفه ماست در مدارسمان دانش‌آموزان آزاد، متفکر و آزاداندیش و اهل خرد جمعی تربیت کنیم .

وزيرآموزش و پرورش با تقدیر از عمل خیر نيك انديش در ساخت مدارس در نیشابور، اظهاركرد: امروز وظیفه مدیران حوزه تعلیم و تربیت است که با ایجاد محیط شاد در مدارس‌ و برخورد مهربانانه و اخلاقی با دانش آموزان انگیزه آن ها را برای تحصیل افزايش دهند تا به هدف اصلی تعلیم و تربیت دست پیدا کنیم.

وی با تاکید بر این موضوع که همه ما به نظام جمهوری اسلامی و مردمسالاری دینی پایبند هستیم خاطرنشان كرد: نباید فراموش کنیم نظام تعلیم و تربیت نظام بخشنامه ای و دستورالعملی نیست و باید برای بهبود کیفیت این بخش به نظرات و دیدگاه های مدیران مدارس، معلمان و تمام دست اندرکاران این بخش احترام گذاشته و از آن‌ها استفاده کنیم و استان خراسان‌رضوی با راه اندازی پارلمان های معلمان، دانش آموزان، مدیران و اولیا این موضوع را به خوبی محقق كرده است.

وزیرآموزش و پرورش دولت تدبیر و امید با بیان این که همه باید کمک کنیم که برنامه های این دولت به خوبی محقق شود گفت:در طول سال های اخیر اقدامات بسیار خوبی در حوزه های مختلف از سوی دولت یازدهم انجام شده است و نباید با مایوس کردن مردم و سنگ اندازی در مسیر اجرای برنامه ها باعث ایجاد ناامیدی در بین اقشار جامعه شویم.

 

به اشتراک بگذارید :