26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ ۰۸:۴۶:۵۶
کد مطلب:  b6aqqV3r
با حضور قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور انجام شد :
بازدیدازبرنامه های طرح مبین مدرسه نمونه الزهرا(س)ناحیه یک زنجان

دکتر محمودمظفر قائم مقام ستاد اقامه نماز کشوربه همراه سعیدناصری رئیس ستاد اقامه نمازومحمود عباسی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان زنجان ،از برنامه های طرح مبین مدرسه نمونه الزهرا(س)ناحیه یک بازدید نمود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،دکتر محمود مظفر قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور،دراین بازدید ضمن قدردانی از مسئولین آموزش و پرورش وستاداقامه نمازاستان زنجان، اظهار داشت:بزرگترین چالش موجود،شناختن ودرک عمیق اثرات نماز است .

وی افزود: براین اساس اگر خانواده ها ودانش آموزان نماز را خوب بشناسند و اثرات آن را در زندگیشان درک کنند پی می برند که نماز باعث رشدشان در همه ابعاد زندگی می شود .

مظفرگفت:خانواده ها باید بدانند که اگرنمازنباشد مشکلات فراوانی تهدیدشان می کند و درهمین راستا کسانی که با مسجد و نماز پیوند عمیقی دارند  موفق هستند.

وی تصریح نمود:نماز اجباری نیست ولی معلمان،مسئولین مدارس و اولیای دانش آموزان که نسبت به درس ریاضی و فیزیک و...زحمت می کشند،باید به نماز دانش آموزان هم اهمیت بیشتر داده و با دانش آموزان کاهل به نماز صحبت و برای آشنا سازی و گرایش آنان به نماز اقدام نمایند.

عباسی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان نیزدراین مراسم گفت : در خصوص توسعه و تعمیق و گسترش فرهنگ اقامه نماز اقدامات شایسته ای هم به لحاظ کیفی،هم به لحاظ کمی و به لحاظ حضور دانش آموزان در مسابقات قرآن ، عترت و نماز انجام گرفته است.

وی ضمن قدردانی از زحمات حضرت حجه الاسلام قرائتی که در سطح کشور محسوس و قابل مشاهده است،افزود :  نرم استاندارد فضای نماز خانه برای هر دانش آموز در کشور50است ولی این نرم در استان مابه لحاظ کمبود فضای نمازخانه ها 28 سانتی متر مربع برای هر دانش آموز است .

درپایان ناصری رئیس  ستاد اقامه نماز استان گزارشی از اقدامات انجام گرفته با همکاری  ستاد اقامه نماز و اداره کل آموزش و پرورش ارائه نمودواظهار داشت: برگزاری نماز جماعت در 606مدرسه با حضور273 امام جماعت روحانی و 333 امام جماعت همکار فرهنگی و اجرای طرح مبین در 160مدرسه از جمله این اقدامات است.

منبع:دفترمعاونت پرورشی وفرهنگی

 

به اشتراک بگذارید :