11 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۱۵:۴۴:۴۷
کد مطلب:  ZJwWNHDP
سخني با فراگيران دوره آموزشي هوشمندسازي
سخني با فراگيران دوره آموزشي هوشمندسازي

چند سخن با فراگیران عزیز دوره هوشمندسازی مدارس-مرحله مقدماتی)

سلام و احترام
(چند سخن با فراگیران عزیز دوره هوشمندسازی مدارس-مرحله مقدماتی)
دوره آموزش مجازی هوشمندسازی مدارس با شرکت بیش از 130هزار از فرهنگیان سراسر کشور در حال برگزاری است، برگزاری چنین دوره ای به صورت مجازی، با این تعداد فراگیر همزمان و برای  اولین بار در کشور اتفاق مبارکی است. امیدواریم با فراهم شدن زیر ساختهای لازم، بتوانیم همین دوره را برای سایر فرهنگیان ارجمند که بیش از 800 هزار نفر می باشند، قبل از مهر96 به صورت همزمان اجرا نماییم.
بیان چند نکته در خصوص دوره آموزشی هوشمندسازی مدارس ویژه فرهنگیان عزیز ضروری است:
1-طرح هوشمندسازی مدارس از سال1391به طور رسمی آغاز گردید و تا کنون تنها 126000کلاس درس از58000 مدرسه، در طرح هوشمندسازی قرار گرفته اند.
2-پنج مولفه اصلی طرح هوشمندسازی مدارس عبارتند از:
الف) زیرساخت
ب) فرآیند یاددهی-یادگیری
ج) مدیریت یکپارچه
د) معلمان آموزش دیده و توانمند
هـ) ارتباط رایانه ای مدارس
3- همه این پنج مولفه ها دارای اهمیت نسبتاً یکسانی می باشند، و در این چند سال در هر کدام از مولفه ها مذکور فعالیتهای خوبی انجام گرفته است، ولی تا رسیدن به حد مطلوب فاصله وجود دارد!
4-  هرچه معلمان و فرهنگیان عزیز موضوعات مطرح شده در دوره آموزش هوشمندسازی مدارس را بیشتر و بهتر فرا بگیرند، سرعت پیشرفت در طرح هوشمندسازی بیشتر خواهد شد.
5- ما نیاز به یادگیری بیشتر و بیشتر داریم، در حال حاضر با بسیاری از کشورهای منطقه خود در زمینه فن آوری های نوین آموزشی فاصله داریم! و متأسفانه اگر به فکر نباشیم این فاصله بیشتر خواهد شد.
6-  کسانی در این دوره آموزشی موفق تر خواهند بود که، عمیقاً مطالب و مفاهیم و نرم افزارهای کاربردی دوره مذکور را به خوبی فراگیرند و در فرآیند یاددهی-یادگیری  به کار بندند!
7-  فرصتی دیگر پیش آمد تا بار دیگر به مسایل آموزشی  بیاندیشیم و این سوال را مطرح کنیم که:"من به عنوان معلم این کشور، چگونه و چه میزان با این ابزار نوین آموزشی در اعتلای جامعه خود می توانم تاثیر گذار باشم؟!"
8- مبادا برخی جملات و سخنها که در گروهها و کانالها و یا دیگر محافل مطرح میشود، ما را به یاس و نومیدی بکشاند؟!
9-  باید به خودمان بگوییم که "هدف این دوره صرفاً ثبت40ساعت ضمن خدمت در پرونده آموزشی و اداری ما نیست!" بلکه " پیشرفت من، پیشرفت دانش آموزان و ن فرزندان ایران عزیز درجهت اعتلای جامعه و بشریت است."
10- در آخر کار ما هرچه در توان داریم با همین داشته ها خود تلاش کنیم، و آن وقت همه ما باید این حق را داشته باشیم که با صدای بلند بگوییم:
" من هر چه در توان داشته ام برای کشورم انجام داده ام!"
در پایان بابت کاستی ها و نواقص موجود در اجرای مجازی دوره عذرخواهی نموده، وامیدوارم  از نظرات سازنده شما در مراحل و دوره های بعدی حداکثر استفاده را بنماییم.
با تشکر- گروه هوشمندسازی مدارس کشور
https://t.me/rissazadeh

به اشتراک بگذارید :