19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۱۱:۰۴:۳۹
کد مطلب:  gf4CRsJz
معاون توسعه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش وپرورش استان در ابهر:
تنها گذاشتن آموزش و پرورش در فرهنگ‌سازی موجب ناکارآمدی این نهاد می‌شود

سیدمحمودسیفی نیا معاون توسعه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش وپرورش استان ،در همایش استانی ارتقای مهارت‌های زندگی نوجوانان و جوانان در محل سالن اجتماعات دهكده پارس ابهرگفت:تنها گذاشتن آموزش و پرورش در فرهنگ‌سازی موجب ناکارآمدی این نهاد می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی ورابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل از ابهر، محمود سیفی‌نیا در همایش استانی ارتقای مهارت‌های زندگی نوجوانان و جوانان در محل سالن اجتماعات دهكده پارس ابهر با اشاره به نقش بی نظیر امام راحل در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: امام خمینی (ره) به حق معمار واقعی انقلابی شد که برای جهانیان شناخته شده است و چون چراغی درخشان به مستضعفان جهان راه سعادت را نشان داد.

وی ضمن قدردانی از زحمات مسئولان آموزش و پرورش ابهر و شرکت‌کنندگان در همایش از دقت، وسواس و توجه خاص نسبت به داوری در مورد مقالات ارائه شده قدردانی و بر رعایت اخلاق پژوهشگری در تهیه مقالات تاکید کرد.

سيفي نيا بر تقویت مهارت پژوهشگری در بین معلمان تاکید و توجه معلمان به مقوله پژوهش را بسترساز تربیت نیروی انسانی پژوهشگر و خلاق برای آینده کشور دانست.

معاون توسعه پژوهش و برنامه‌ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه آموزش و پرورش به صورت ماهیتی نقش تعلیم و تربیت دانش‌آموزان را بر عهده دارند، عنوان کرد: تنها گذاشتن آموزش و پرورش در فرهنگ‌سازی موجب ناکارآمدی و بر زمین ماندن کارها خواهد شد در حالی که بیش از 21 سازمان و نهاد موازی دیگر نیز در امر فرهنگ و تربیت نقش دارند و باید با آموزش و پرورش هماهنگ و همگام شوند.

سیفی‌نیا با بیان اینکه در کشور آموزش مهارتی‌های زندگی از 18 سال پیش کلید زده شده است، تصریح کرد: مسؤولیت معلمان با توجه به نقش الگویی آن‌ها در ارائه اینگونه آموزش‌ها مهم و حساس است.

وی با بیان اینکه امروزه استفاده نامناسب از فضاهای مجازی به یکی از آسیب‌های اجتماعی مهم کشور تبدیل شده است، بر آگاهی بخشی در زمینه آسیب‌های اجتماعی برای پیشگیری از این آسیب‌ها تاکید کرد.

معاون توسعه پژوهش و برنامه‌ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه حجم مطالعه کاغذی به دلیل ورود افراد به فضای مجازی به شدت کاهش یافته است، گفت: بايد غنی‌سازی کتابخانه‌های کلاسی و مطالعات غیر درسی در سطح مدارس مورد توجه قرار گیرد.

شایان ذکر است، در این همایش 6 مقاله برتر از مناطق ابهر، سلطانیه، بزینه‌رود، طارم و ناحیه دو زنجان توسط پژوهشگران فرهنگی برای حاضران ارائه و تندیس و هدايايي به رسم یادبود به آنها اهدا شد.

به اشتراک بگذارید :