12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۱۰:۴۲:۵۴
کد مطلب:  5P5W32M6
از سوي پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت:
ابلاغ شيوه نامه اجراي «بیستمین برنامه معلم پژوهنده» در سال تحصيلي 96-95

از سوي پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش، شيوه نامه اجراي « بیستمین برنامه معلم پژوهنده» در سال تحصيلي 96-95 ابلاغ شد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش،«برنامه معلم پژوهنده» از جمله دستاوردهاي مهمي است كه از سوي پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش، شوراي تحقيقات استان‌ها، مديران و معلمان مورد توجه و حمايت قرار گرفته است. روند صعودي مشاركت معلمان در اين برنامه و شركت گسترده آن‌ها در دوره‌هاي اقدام پژوهی و به تبع آن افزايش كيفيت طرح‌ها و اقبال روزافزون به اهميت تفكر و عمل مبتني بر پژوهش، گواه اين مدعاست.

اجراي برنامه «معلم پژوهنده» به معلمان وکارشناسان و دست اندرکاران آموزش وپرورش کمك مي‌كند تا با بهره‌گیری از شيوه‌هاي پژوهشي، نسبت به شناخت مسائل و ابداع روش‌های نوين و موثر در جهت آموزش و يادگيري در كلاس درس و مرکز تصمیم گیری و تصمیم سازی و برنامه ریزی آموزشی وپرورشی، دقت و حساسيت بيشتري از خود نشان داده، شرايط موجود را بهتر تحليل نمايند.

بر اين اساس؛ «شیوه‌نامه اجراي بیستمین برنامه معلم پژوهنده» به منظور اجراي دقيق و هماهنگ و مشاركت فعال معاونت‌ها و سازمان‌های حوزه ستادي، ادارات كل آموزش و پرورش استان‌ها، ادارات آموزش و پرورش مناطق، شهرستان‌ها و گروه‌های آموزشي سراسر كشور ابلاغ مي شود.

متن شيوه نامه «معلم پژوهنده» را از اينجا مشاهده كنيد.

به اشتراک بگذارید :