15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۰۹:۲۰:۲۱
کد مطلب:  LVODQpqb
مدیرکل آموزش وپرورش استان درحسینیه اعظم زنجان:
تفکر و تعقل در زندگی از مهم‌ترین محورهای مورد توجه در قرآن کریم است

مرتضی تمجیدی مدیرکل آموزش وپرورش استان درمحفل انس باقرآن کریم در محل حسینیه اعظم زنجان اظهار داشت: تفکر و تعقل در زندگی از مهم‌ترین محورهای مورد توجه در قرآن کریم است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،محفل انس با قرآن کریم با عنوان «طلیعه نور»با حضور 700 دانش‌آموز از 12 آموزشگاه آموزش و پرورش ناحیه دو،درحسینیه اعظم زنجان برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در این مراسم با اشاره به نقش و تاثیر مطالعه قرآن در زندگی افراد اظهار کرد: باید دانش‌آموزان از سنین پایین با فراگیری قرآن کریم با آن انس گیرند.

مرتضی تمجیدی با بیان اینکه برنامه‌های قرآنی در رشد و بالندگی فرهنگی و اعتقادی دانش‌آموزان بسیار موثر و مفید است، عنوان کرد: همین موضوع موجب توجه آموزش و پرورش به برگزاری برنامه‌های قرآنی در سطح مدارس شده است.

وی با اشاره به قرار گرفتن در ایام‌الله دهه فجر اضافه کرد: امام راحل با تکیه بر آیات الهی و الگوگیری از راه و روش پیامبران موفق شد بر تاریکی و ظلم رژیم طاغوت پیروز شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با تاکید بر سرلوحه قرار دادن قرآن در زندگی دانش‌آموزان تاکید کرد: این کتاب آسمانی چون آینه عبرت برای بهره‌مندی انسان‌ها نازل شده است.

تمجیدی با اشاره به اینکه قرآن انسان را دعوت به فکر کردن می‌کند، اضافه کرد: تفکر و تعقل در زندگی از مهم‌ترین محورهای مورد توجه در قرآن کریم است.

وی تنها خواندن قرآن را ملاک ندانست و افزود: باید در کنار خواندن این کتاب آسمانی به فهم عمیق آن نیز توجه کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان به دانش‌آموزان توصیه کرد، علاوه بر مطالعه قرآن، خواندن آن را به دوستان خود نیز توصیه کنند، افزود: باید مطالعه و تفکر در آیات قرآن به یک فرهنگ عمومی و همگانی تبدیل شود.

شایان ذکر است، در پایان این مراسم از 20 نفر از فعالان قرآنی در مدارس آموزش و پرورش ناحیه 2 زنجان تقدیر به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :