14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۰۹:۰۳:۲۳
کد مطلب:  f9LsG836
معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد :
یازدهمین دوره المپیاد فرش شهرستان های استان تهران برگزار شد

معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش شهرستان های استان از برگزاری المپیاد فرش از 11بهمن ماه با حضور 24 هنرجو از مناطق ملارد، پاكدشت و ناحیه یك شهر ری به میزبانی منطقه پاكدشت خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، میررضا شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه جهت برگزاری این المپیاد از چندین ماه گذشته برنامه ریزی های لازم صورت پذیرفته است،اظهار داشت: هنرجویان شاخه كاردانش گرایشهای بافت، رنگرزی، طراحی و نقاشی مرتبط با رشته فرش شرایط حضور در این دوره از المپیاد را داشتند.

وی افزود : توسعه صنایع خلاق و هنری در بازارهای جهانی و ارتباط تنگاتنگی كه با آموزش های فنی و حرفه ای دارد و همچنین سابقه دیرینه هنر فرش در ایران، نیاز  توجه به رشته فرش را مضاعف كرده است.

شفیع پور تصریح کرد: با آموزش كیفی  و اثر بخش هنرآموزان استان و برنامه ریزی مناسب برای توسعه كمی و كیفی رشته فرش  در سطح استان و مناطق و نیز مشاركت و حمایت بیش از پیش سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ، شاهد ارتقاء جایگاه و شكوفایی استعداد های  هنرجویان این رشته و عرضه محصولات این رشته در بازار های داخلی و خارجی خواهیم بود.

گفتنی است در یازدهمین دوره المپیاد فرش كه مرحله استانی آن  برگزار گردید، از هر گرایش دو نفر به مرحله كشوری  راه خواهند یافت . 

 

به اشتراک بگذارید :