20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۰۹:۰۳:۰۰
کد مطلب:  VIuOFtaP
با حضور رئيس اداره امور شاهد و ايثارگران آموزش و پرورش شهر تهران
ديدار با خانواده هاي معزز شهدا فرهنگي (طرح سپاس)

در ايام سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران و در ادامه سلسه ديدارها با خانواده هاي معزز شهدا

 در ايام سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران و در ادامه سلسه ديدارها با خانواده هاي معزز شهدا (طرح سپاس)، ميرسعيد قاضي، رئيس اداره امور شاهد و ايثارگران آموزش و پرورش شهر تهران، به نمايندگي ازطرف مديركل آموزش و پرورش شهرتهران با مادر و همسرگرامي معلم شهيد محمود ضياء بشرحق و نيز همسر گرامي شهيد حسين اسدي جرتوده( شهداي فرهنگي بهمن ماه 1357 ) ديدار صميمانه اي داشتند.

شايان ذكر است ؛ معلم شهيد محمود ضياء بشرحق دبيرمنطقه 4 تهران و دانشجوي سال آخر مهندسي مكانيك دانشگاه علم وصنعت ايران بود.

 اين معلم فداكار درشامگاه 20 بهمن سال 1357 و در آستانه ي پيروزي انقلاب اسلامي در حالي كه براي حفاظت از امام(ره) رهسپار محل استقرار ايشان بود، در خيابان ايران به شهادت رسيد.

 گزيده اي از ويژگي هاي شهيد محمود ضياء بشرحق: جواني متعهد، مؤمن، اخلاق مدار و مردمي بود به طوري كه ازنظر اخلاق و رفتار در خانواده مانند ستاره اي مي درخشيد. از دانشجويان فعال سياسي و اجتماعي بود كه در نشر نامه ها و سخنراني هاي امام سهم به سزايي داشت.

اين شهيد عزيز 2 يادگار به جا مانده است، كه فرزند پسر درهنگام شهادت پدر 4 سال و نيمه بود،  و فرزند دختر 2 ماه و 10 روز بعد از شهادت پدر به دنيا آمد.

فرهنگي شهيد حسين اسدي جرتوده درزمان انقلاب درتظاهرات و راهپيمايي هاي مختلف شركت مي كرد. در روز 22بهمن 1357  ساعت 9 صبح پس از خواندن قرآن و خداحافظي ازخانه بيرون رفت. و حين بردن ملحفه براي كمك به مجروحين در خيابان تهران نو از ناحيه چپ شانه مورد اصابت گلوله قرارگرفت و به شهادت رسيد.

گزيده اي از ويژگي هاي شهيد حسين اسدي جرتوده: داراي ايماني محكم، اعتقادي استوار و اخلاص در رفتار و كردار بود. خواندن نماز و قرآن در رأس كارهايش قرار داشت.فردي دلسوز براي خانواده و ديگران بود كه براي كمك به همگان پيش قدم مي شد. در عرصه كار و تلاش نيز پويا و پر تلاش بود وبا زحمت فراوان در پي كسب روزي حلال براي فرزندانش بود.

از اين شهيد عزيز3 يادگار به جا مانده است،  2 فرزند دختركه به هنگام شهادت پدر 3 ساله و 11 ماهه بودند و 1 فرزند پسركه 4 ماه پس از شهادت پدر به دنيا آمد.                                          

به اشتراک بگذارید :