18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۰۹:۰۰:۳۴
کد مطلب:  I6TNiRpu
وزیرآموزش وپرورش دربازدید ازمرکزتخصصی رادیوتراپی انکولوژی مشهد:
نظام سلامت دانش آموزان وفرهنگیان از اهمیت ویژه ای برخورداراست/ ارتقای کیفیت آموزشی در گرو سلامت دانش آموزان است

وزیرآموزش و پرورش برضرورت پیشگیری از بیماری ها دردانش آموزان و فرهنگیان و پوشش بیمه ای غربالگری تاکیدکرد، گفت: نظام سلامت دانش آموزان و فرهنگیان ازاهمیت ویژه ای برخورداراست.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان خراسان رضوی، دکتر فخرالدین دانش آشتیانی شامگاه جمعه در بازدید ازمرکزتخصصی رادیوتراپی انکولوژی رضا(ع) با بیان این که نظام سلامت در دانش آموزان و فرهنگیان ازجایگاه واهمیت ویژه ای برخوردار است، اظهاركرد: اگر به سلامت دانش آموزان توجه ویژه شود کیفیت آموزشی نیز ارتقا خواهد یافت.

وزیرآموزش و پرورش با اشاره به این که غربالگری دانش آموزان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است تصريح کرد: به دلیل وجود مشکلات جسمي پنهان، روند یادگیری در دانش آموزان تضعیف می شود و اين در حالي است كه دانش آموزان دربدو ورود به مدرسه، غربالگری اولیه را انجام می دهند اما در بقیه زمان ها به آن پرداخته نمی شود و بهتر است به سلامت دانش آموزان در حوزه غربالگری شنوایی، بینایی و فیزیوتراپی اسکلت، تخصصی تر برخورد شود.

وي غربالگري  تخصصي دانش آموزان را نیازمند اعتبار دانست و افزود: متاسفانه جامعه از معضل عدم توجه به غربالگری رنج می برد و این در حالی است که نه خانواده ها و نه نظام آموزشی آن طور که باید و شاید به این مقوله توجه نمی کند.

دانش آشتياني با تحسین نظام سلامت و درمان آموزش و پرورش استان خراسان رضوی، خاطرنشان كرد: نظام سلامت و درمانی معلمان به مراتب حادتر است و به نظر می رسد این مهم بایستی در درون بیمه فرهنگیان گنجانده شود.

وزیرآموزش وپرورش افزود: لازم است با بیمه ای که برای معلمان درنظر می گیریم مذاکره و موضوع غربالگری در بیمه تکمیلی قرارداده شود.

وي با تاكيد بر اين كه محیط زیست آلوده، در افزایش بیماری سرطان موثر است، افزود: امیدواریم با ایجادساز وکار مناسب امکان پوشش غربالگری برای فرهنگیان کشور وکل مجموعه آموزش و پرورش فراهم شود.

 

به اشتراک بگذارید :