18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۰۸:۵۹:۲۱
کد مطلب:  RXTipsi4
وزیر آموزش و پرورش در جمع خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی تاکید کرد:
ساخت مدارس، با معماری شاد در سراسر کشور/ توسعه مدارس سبز

وزیر آموزش و پرورش بر ساخت مدارس با معماری شاد در سراسر کشور تاکید کرد و اقزود: توسعه مدارس سبز می تواند در تربیت همه جانبه دانش آموزان به ما کمک کند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان خراسان رضوی، دکتر فخرالدین دانش آشتیانی صبح امروز در نشست مجمع خیرین مدرسه ساز استان، خیرین را منشا دلگرمی مدیران آموزش و پرورش و پشتوانه خوبی برای نظام تعلیم و تربیت عنوان و اظهارکرد: در شرایط کنونی رشد و توسعه با تربیت نیروی انسانی گره خورده است و امروز معیار توسعه یافتگی کشورها و زمینه ایجاد زندگی باکیفیت برای مردم، در چگونگی تربیت نیروی انسانی است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که امروز توسعه منابع انسانی بر تربیت‌ کودکان متمرکز شده است، افزود: امروز به دلیل عدم سرمایه گذاری مناسب در تربیت کودکان در دبستان و مهدهای کودک، شاهد وجود مشکلات زیادی هستیم و هر اندازه در این‌ بخش ها سرمایه گذاری کنیم به توسعه بیشتر دست پیدا خواهیم کرد.

وزیرآموزش و پرورش با تمجید از نیت خیر و قدمی که خیرین مدرسه ساز در مسیر توسعه کشور برمی دارند، تصریح کرد: امروز توجه به فرهنگ انجام‌کار خیر در حوزه های مختلف در جامعه ما نهادینه شده است اما سرمایه گذاری در عرصه مدرسه سازی منجر به ارتقای روحی انسان ها می شود که جایگاه بالاتری دارد.

دانش آشتیانی جایگاه خیرین را در پیشگاه خداوند بسیار رفیع دانست و افزود: مدرسه سازی و کمک به آموزش و پرورش با هیچ عمل خیر دیگری قابل مقایسه نیست، به ویژه که امروز در نظام تعلیم و تربیت کشور ما با چالش هایی مانند وجود ۶۸ هزار کلاس درس ناامن و در معرض تخریب مواجه هستیم و این موضوع زنگ خطری است که باید فکری برای پیشگیری از اتفاقات ناگوار کنیم.

وی با بیان این که وزیر آموزش و پرورش تا بخش های مختلف جامعه در قبال این شرایط مسئول هستند، افزود: باید تلاش کنیم تا مشکلات این حوزه را حل کنیم و خیرین مدرسه ساز می‌توانند با کمک های فکری و مشارکت مالی خود شرایطی را ایجاد کنند تا در آینده مدرسه ناایمن نداشته باشیم.

دانش آشتیانی بر درنظرگرفتن معماری شاد در مدارس کشور تاکید کرد و اقزود: اجرای مدل هایی مانند توسعه مدارس سبز می تواند به ما در تربیت همه جانبه دانش آموزان کمک کند.

وی گفت: باید تلاش کنیم مسئله آموزش و پرورش بویژه تعلیم و تربیت کودکان را به عنوان یک دغدغه ملی مطرح کنیم، و تعلیم و تربیت کودکان باید در نقطه ذهنی و عملی جامعه، اصلی ترین موضوع  باشد

 

به اشتراک بگذارید :