11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ ۱۴:۴۰:۰۰
کد مطلب:  cuxfcO8M
مدیر آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان:
رهبری امام خمینی(ره) مهمترین عامل در پیروزی انقلاب اسلامی بود

مدیرآموزش و پرورش ناحیه2بهارستان در آیین زنگ انقلاب گفت: رهبری امام خمینی(ره) مهمترین عامل در پیروزی انقلاب اسلامی بود.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، حسینعلی بنار، مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 بهارستان ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن ایام الله دهه فجر و خیر مقدم به مدعوین و مسئولین گرامی، وحدت تمام مردم و ایمان به خدا را سه عامل مهم در پیروزی انقلاب برشمرده و افزود:رهبری هوشمندانه و خردمندانه حضرت امام خمینی(ره) همراه با روحیه عدم سازش و استکبار ستیزی ایشان باعث اتفاقات بزرگ در کشور شد که علاوه بر ایران،جهان اسلام و کشورهای غربی را تحت تاثیر قرار داد.

 وی دلیل این امر را اظهار نظر اندیشمندان کشورهای مختلف در مورد امام راحل دانسته و گفت: رهبری امام خمینی(ره) مهمترین عامل در پیروزی انقلاب اسلامی بود.

وی در ادامه به فعالیت های دوره یازدهم اشاره کرده و گفت: برای اولین بار در تاریخ آموزش و پرورش کشور یک ردیف بودجه ای در سال 95 برای توسعه پیش دبستانی با اولویت مناطق محروم و دو زبانه ایجاد شده است و در این مناطق بچه ها یکسال زودتر به مدرسه می روند تا با زبان فارسی آشنا شوند و بتوانند تحصیل را شروع کنند.

بنار با اشاره به جشنواره های جابربن حیان و خوارزمی گفت: در جشنواره خوارزمی که در تابستان گذشته برگزار شد حجم حضور دانش آموزان نسبت به 5 سال پیش 11 برابر شده بودو افزود: امسال 200 عنوان کتاب درسی را در ادامه نظام جدید آموزشی داشتیم که 140 عنوان ازآنها کتاب های جدید التالیف پایه دهم بوده است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان تصریح کرد: در زمینه های پرورشی و فرهنگی هم توفیقات خوبی داشتیم. توسعه و احیای دارالقرآن ها به میزان 750 دارالقرآن در سراسر کشورو طرح حفظ ایات منتخبی از قرآن مجید که 5 میلیون دانش آموز را در بر گرفت از اقدامات دیگری بود که در این دولت شکل گرفته است.

وی ادامه داد: طرح اقامه نماز جماعت را به طور گسترده در سطح مدارس کشور داشتیم و همچنین طرح مصباح الهدی را برای آشنایی با ائمه اطهار برای نخستین بار در آموزش و پرورش اجرا کردیم که بیش از 5 میلیون دانش آموز را در بر گرفت.

بنار در ادامه دستاوردهای پرورشی آموزش و پرورش گفت: اعزام دانش آموزان به اردوهای راهیان نور رشد بیش از 100 درصدی را نشان می دهد و سال گذشته قریب 700 هزار دانش آموز را به اردوهای راهیان نور اعزام شده اند.

وی با اشاره به طرح رتبه بندی معلمان به عنوان دیگر دستاوردهای دولت یازدهم گفت: با اجرای طرح رتبه بندی از یکصدهزار تومان تا 590 هزار تومان به حقوق همکاران ما اضافه شد و میانگین حقوق کارکنان آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید 84.4 درصد رشد را نشان می دهد که برای بعضی از فرهنگیان حتی شاهد 2 برابر شدن حقوق بودیم.

به اشتراک بگذارید :