20 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ ۱۳:۲۰:۰۰
کد مطلب:  qCJaaCLi
مديركل سابق امور شاهد و ايثارگران وزارت آموزش و پرورش خبرداد:
تحصيل 450 هزار دانش آموز درمدارس شاهد و ايثارگران در سال تحصيلي جاري

مديركل سابق امور شاهد و ايثارگران وزارت آموزش و پرورش از تحصيل 450 هزار دانش آموز در مدارس شاهد و ايثارگران در سال تحصيلي جاري خبرداد .

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، پيش از ظهر امروز محمد حسين كفراشي در مراسم تكريم و معارفه مديركل امور شاهد و ايثارگران وزارت آموزش و پرورش كه درساختمان شهيد بهشتي برگزار شد، با تبريك فرا رسيدن ايام پيروزي انقلاب اسلامي، اظهاركرد: اين اداره كل از ادغام دو اداره كل شاهد و ايثارگران در سال هاي گذشته ايجاد شده است و اكنون رسيدگي به وضعيت تحصيلي دانش آموزان شاهد و معلمين ايثارگر و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در بين دانش آموزان از وظايف اصلي اين اداره كل در تشكيلات جديد است .

رئيس مركز حراست وزارت آموزش و پرورش از تحصيل 450 هزار دانش آموز در مدارس شاهد، طرح پراكنده و مدارس ايثارگران در سال تحصيلي 96-95 خبرداد و تصريح كرد: دراين مدارس فرزندان شهدا، جانبازان و ايثارگران دوران جنگ تحميلي تحصيل مي كنند كه رسيدگي به ثبت نام اين دانش آموزان با هماهنگي بنياد شهيد و امور ايثارگران انجام مي شود .

وي راه اندازي سامانه «سجا» با 38 بخش مديريتي را از اقدامات مهم اداره كل شاهد و ايثارگران عنوان كرد و افزود: با عملياتي شدن ثبت نام دانش آموزان از طريق اين سامانه، آمار شكايت از شيوه ثبت نام كه در دوره هاي قبل انرژي زيادي را ازآموزش و پرورش مي گرفت، به صفر رساند و اين درحالي است كه آمار ثبت نام جامعه هدف ايثارگران در سال تحصيلي جاري از 170 هزار نفر در ابتداي دولت يازدهم به 250 هزار نفر در سال تحصيلي جاري رسيد .

كفراشي ادامه داد: در طول سه سال فعاليت، جلسات منظمي براي كيفيت بخشي آموزش مدارس شاهد و ايثارگران در استان ها برگزارشد كه نتايج خوبي را در پي داشت و بايد ادامه داشته باشد .

رئيس مركز حراست وزارت آموزش و پرورش « ترويج فرهنگ ايثار و شهادت» را از برنامه هاي جدي آموزش و پرورش در دولت يازدهم عنوان كرد وگفت: آموزش و پرورش در طول اين سه سال به سبب خدمات رساني مفيد و موثر دراين زمينه در بين دانش آموزان در بين 45 دستگاه دولتي حائز رتبه اول شد و در شوراي عالي «ترويج فرهنگ ايثار وشهادت» مورد تقدير و تجليل قرار گرفت .

وي به برگزاري «يادواره شهدا» در استان ها با پيام وزيرآموزش و پرورش اشاره كرد و ادامه داد: هدف اصلي برگزاري يادواره شدها، بايد به ترويج فرهنگ ارزشمند ايثار و ازخود گذشتگي در بين دانش آموزان منجر شود .

كفراشي با بيان اين كه 150 هزار ايثارگر شاغل دروزارت آموزش و پرورش فعاليت دارند ، خاطر نشان كرد: يكي از كارهايي كه بايد با هماهنگي بخش هاي آموزش و پرورش و بنياد شهيد و امور ايثارگران رياست جمهوري پيگيري شود، رسيدگي به مشكلات اداري و اجراي قوانين اين عزيزان است كه در سال گذشته اجراي ماده «51» قانون جامع ايثارگري با اعتبار 800 ميليارد ريالي توانست بخشي از اين مشكلات را حل كند .

مديركل سابق امور شاهد و ايثارگران وزارت آموزش و پرورش با اشاره به حضور فعال تر وزارت آموزش و پرورش در ستاد مركزي و شاهد، گفت: بايد با همكاري همه بخش ها و همدلي كارشناسان اداره كل امور شاهد و ايثارگران شرايطي را فراهم كنيم تا بتوانيم خدمات شايسته تري را به جانبازان و ايثارگران شاغل و دانش آموزان مدارس شاهد و ايثارگران ارائه كنيم.

به اشتراک بگذارید :