12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ ۱۳:۲۱:۵۴
کد مطلب:  3hC0gS1A
امام جمعه زنجان در نماز جماعت دانش آموزان :
سنگر امروز شما سنگر مدرسه و علم و تقوا است

پانزدهمین برنامه طرح مهد "نماز جماعت مدارس با حضور مسئولین" با حضورنماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب شهر زنجان،معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه دو وسایر همکاران در مدرسه شاهد رستمخانی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی ورابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان ،در این مراسم حضرت آیت الله خاتمی بعد از اقامه نماز جماعت ظهروعصر در جمع دانش آموزان شرکت کننده در نماز، سخنرانی نمود.

امام جمعه زنجان گفت  : جمله معروفی است که می گوید هر گیاهی  ریشه محکمی داشته باشد در مقابل باد شدید و طوفان و خشکسالی مقاوم تر خواهد بود و برعکس هر گیاهی ریشه اش ضعیف باشد در برابر باد و خشکسالی افسرده و از پا در خواهد آمد.

وی افزود : ملت ها هم مثل یک گیاه هستند و تاریخ و گذشته فرهنگی شان ریشه آن ملت محسوب می شود هر ملتی که تاریخ درخشانی داشته باشد وافراد آن جامعه سعی کند هویت سیاسی،فرهنگی و ملی خودش را حفظ کند این ملت همیشه سربلند و پیروز خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان تاکید کرد: یکی از راه هایی که دشمن برای سلطه به کشورها از آن استفاده می کند این است که میان ملت و تاریخ و فرهنگ آن ها فاصله ایجاد می کند اگر این فاصله رخ دهد آن ملت مستعمره می شود و دشمنان زود تسلط پیدا می کنند.

آیت اله خاتمی تصریح کرد: کشور عزیز ما تمدن 8هزار ساله دارد و اروپایی ها با تمام تلاششان تاریخ تمدنشان از2هزار سال بیشترنیست و علت اینکه مردم ایران اسلام ناب را پذیرفتند بخاطر آن ریشه فرهنگی شان بود.

وی ضمن تبریک فرارسیدن دهه فجر،افزود:  دهه فجر زمان بسیار مناسبی است که شما دانش آموزان باتاریخ انقلاب اسلامی و تاریخ ایستادگی مردم ایران در هشت سال دفاع مقدس آشنا شوید چراکه شما مدیران و مسئولان آینده  این مرز و بوم هستید و برای اداره بهتر کشور باید بااین تاریخ آشنا شوید.

منبع:دفتر معاونت پرورشی وفرهنگی

به اشتراک بگذارید :