18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ ۰۸:۴۸:۳۰
کد مطلب:  8TOmxKR5
وزیر آموزش و پرورش درنشست روساي مناطق و شوراي معاونين آموزش و پرورش شهرستان هاي استان تهران :
تربیت یک امر یکپارچه و تفکیک ناپذیر است

نشست روساي مناطق و شوراي معاونين آموزش و پرورش شهرستان هاي استان تهران بعدازظهر امروز در صفادشت شهرستان ملارد با حضور وزير آموزش و پرورش و جمعي از مسئولين محلي برگزار گرديد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،در اين نشست فخرالدین احمدی دانش آشتياني ضمن تبريك فرا رسيدن ايام الله دهه فجر، تربيت را يك امر يكپارچه و تفكيك ناپذير خواند و گفت: آموزش، پژوهش و پرورش، مقوله هاي جدا ناشدني از هم هستند و در يك سيستم آموزشي بايد طوري برنامه ريزي شود كه هرسه مورد در كنار هم اتفاق بيافتد.

وزير آموزش و پرورش با اشاره به اين موضوع كه هدف عاليه طرح تحول بنيادين در آموزش و پرورش خداشناسي و خودشناسي است افزود: معلم با كمك دروس مختلف كه بعنوان ابزاري براي رسيدن به اين اهداف عاليه از آنها استفاده مي كند، مي تواند مقوله هايي چون خداشناسي، خود شناسي و اهميت حفظ محيط زيست را براي دانش آموزان دروني كند.

وي ادامه داد: دروس حافظه مدار كه با زندگي انسان ارتباطي ندارد، دردي را دوا نمي كند و نظام آموزشي بي نتيجه خواهد بود. بنابراين فقط يك آگاهي به فرد داده شده و هرگز به رفتار تبديل نخواهد شد.

اين مقام عالي بر ارتباط دروس با مهارت هاي زندگي تاكيد كرد وگفت: شاكله رفتار دانش آموزان در دوران دبستان شكل مي گيرد و اين زمان بهترين فرصت براي ايجاد ارتباط واقعي كودك با محيط اجتماعي خود، شناخت پروردگار، شناخت خود و دروني شدن اهميت محيط زيست خواهد بود.

دكتر دانش همچنين بر اجراي طرح ها با رويكرد اهداف عاليه آموزش و پرورش به صورت مدرسه محور تاكيد كرد و افزود: مدرسه محل عمل و اجراست و وزارت آموزش و پرورش وظيفه سياست گذاري كلان  و حوزه هاي ستادي ابلاغ كننده و ناظر بر حسن اجراي سياست ها هستند و اين كادر اجرايي مدرسه است كه تصميم مي گيرد چگونه به اهداف عاليه برسد.

به اشتراک بگذارید :