12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۲ ۱۷:۳۴:۰۰
کد مطلب:  ZwGbAlak
معاون پرورشی وفرهنگی وزیر درجمع معاونین مدیرکل ومعاونین پرورشی نواحی ومناطق استان زنجان:
دانش آموزان را باید برای زندگی جمعی و اخلاق مند در جامعه تربیت کنیم

دکتر مهدی فیض معاون پرورشی وفرهنگی وزیر درجمع معاونین مدیرکل ومعاونین پرورشی نواحی ومناطق آموزش وپرورش استان زنجان گفت:دانش آموزان را باید برای زندگی جمعی و اخلاق مند در جامعه تربیت کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی ورابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،دکتر مهدی فیض معاون پرورشی وفرهنگی وزیر در این جلسه اظهار داشت:زمان بندی مدرسه باید متناسب با ظرفیت فکری دانش آموز باشد.

وی در این راستا افزود: زمان آموزشی را نباید با محتوای صرف فنی و تخصصی پر کنیم بلکه باید به جنبه های تربیتی و ارزشی و اخلاقی دانش آموزان هم بپردازیم.

فیض تصریح کرد:آموزش و پرورش با انتظارات نابجای سنجشی مواجه است که می خواهد دانش آموز به تمام فرمول های پیچیده علوم طبیعی مسلط باشد تا در دانشگاه موفق باشد در حالیکه دانش آموز باید فهم درستی از زندگی و پیرامون خود و هویت اجتماعی و اخلاقی پیدا کند.

این مقام مسئول وزارت آموزش وپرورش یادآورشد:والدین باید توجیه شوند که فرزندانشان برای کنکور تربیت نمی شوند بلکه برای زندگی جمعی و اخلاق مند در جامعه تربیت می شوند تا تحلیل گر باشند و نقش های اجتماعی را برعهده بگیرند.

وی تاکید نمود:باید دانش آموز نسبت به محیط زیست حساس بوده و دغدغه مند باشد و اینها باید در قالب تربیت دینی نحقق یابد.

معاون پرورشی وفرهنگی وزیر گفت:دین ما مشارکت در امور اجتماعی, خانواده, محیط زیست, سیاست و... را آموزش می دهدودانش آموز  نباید علاقه متدی به محیط زیست را ازغرب یاد بگیرد.

وی اظهار داشت:موازی کاری ها در سیستم آموزشی باید متوقف شود.

فیض تاکید نمود:حرکتی که دکتر آشتیانی شروع کرده بحث کاهش سیطره آموزش بر کل آموزش و پرورش است و برای اینکار کارگروه مخصوصی در سند تحول تشکیل شده است.

وی افزود:باید نگاه های راس سیسم آموزشی با محوریت تربیت و مهارتهای زندگی حال و آینده دانش آموز  در مناطق توسعه پیدا کند.

فیض درپایان تاکید نمود:کانون ها و پژوهش سراها و کتابخانه ها برای تربیت دانش آموز ان ضروری است وباید توسعه یابد.

به اشتراک بگذارید :