19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۲ ۱۶:۴۰:۱۶
کد مطلب:  uBCLIxTT
با حضورمعاون پرورشی وفرهنگی وزیرآموزش وپرورش:
جلسه مشترک شورای معاونین اداره کل و معاونین پرورشی نواحی ومناطق استان زنجان برگزار شد

با حضوردکتر مهدی فیض معاون پرورشی وفرهنگی وزارت آموزش وپرورش، جلسه مشترک شورای معاونین اداره کل و معاونین پرورشی نواحی ومناطق استان زنجان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،مرتضی تمجیدی در این جلسه ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر اظهار داشت :نسبت بین آموزش و پرورش باید در سیستم آموزشی به نحو مطلوب جابیفتد.

مدیر کل آموزش وپرورش استان زنجان افزود:تربیت رسمی در آموزش و پرورش است درحالیکه تربیت اصلی در بطن خانواده صورت می گیرد.

وی ابراز امیدوراری نمودکه باتفکر روشن و آینده نگرانه دکتر آشتیانی و دکتر فیض این دیدگاه ها تبدیل به برنامه منسجم شوند و تمامی مسولین ذیل برنامه های پرورشی قرار بگیرند.

تمجیدی گفت:در سیستم آموزشی باید توجه کافی به پرورش شده و همه متولیان تربیتی نسبت به این امر حساس باشند.

در ادامه جلسه محمود عباسی معاون پرورشی وفرهنگی استان زنجان نیزضمن تبریک فرارسیدن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت:درحال حاضر در امر تربیت از زبان تحقیر و تملق فاصله گرفته ایم و نمی خواهیم  ویترینی و نمایشی عمل کنیم.

عباسی افزود:با کمک دوستان مناطق و نواحی استان رتبه های بسیاری کسب کردیم اما از انها در راستای اهداف تبلیغی استفاده نکردیم.

وی اظهار داشت:اضطراب و استرس و خشم و خشونت رفتاری و... از جمله مشکلات تربیتی بود که با برگزاری کارگاههای اموزشی گام مهمی در برطرف ساختن انها برداشتیم.

وی از تشکیل پنج اتاق فکر تخصصی در حوزه معاونت پرورشی خبر داد وگفت: مربیان و مدیران مدارس از حجم بالای بخشنامه می نالند که باید از موازی کاری در این خصوص با آسیب شناسی از حجم زیاد بخشنامه ها کم کتیم.

عباسی یادآورشد:تربیت امر پیچیده و تدریجی و تخصصی است و امیدواریم با تلاش همکاران حوزه تربیتی گامی در جهت اعتلای نظام تعلیم و تربیت اسلامی برداریم.

به اشتراک بگذارید :