19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۲ ۱۴:۱۸:۳۹
کد مطلب:  RQxzCW63
امام جمعه زنجان در مراسم زنگ انقلاب در آموزشگاه ولیعصر(عج)ناحیه یک :
بینش بالا و اعتقاد مردم از ارکان تاثیرگذار در پیروزی انقلاب بود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: بینش بالا و اعتقاد مردم در پذیرش حکومت اسلامی از ارکان تاثیرگذار در پیروزی انقلاب بود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،آیت‌الله  خاتمی ظهر امروز در آیین نواختن گلبانگ انقلاب اسلامی، اظهار کرد: امروز حدود چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است.

وی با اشاره به اینکه نسل نخستین که انقلاب اسلامی را به وجود آوردند و همین نسل به اتفاق نسل دومی‌ها برای دفاع جانانه از کشور در جبهه‌ها حضور یافتند، تصریح کرد: اما نسل سوم و چهارم شرایط انقلاب را درک نکردند و تنها افتخارات آن را شنیده‌اندوباید در جهت شناساندن این افتخارات به آن ها تلاش نمود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان آشنایی با تاریخ یک کشور را لازمه حیات سیاسی هر ملتی دانست و افزود: تاریخ یک ملت، هویت فکری، فرهنگی و سیاسی آن است.

آیت‌الله خاتمی تاکید کرد: در واقع ملتی که هویت خود را نشناسد نمی‌تواند آینده خود را ترسیم کرده و تحت تاثیر القائات دشمن قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از شگردهای استعمارگران و دشمنان این است که بین نسل موجود و تاریخ پر افتخار گذشته فاصله ایجاد کند، اضافه کرد: دشمنان می‌خواهند نسل جدید احساس هویت نداشته و دشمنان به دلخواه هویت آنها را شکل دهند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه ایران تمدنی 8 هزار ساله دارد، یادآور شد: این در حالی است که تاریخ اروپاییان به 2 هزار سال قبل می‌رسد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه با ورود اسلام به ایران، این فرهنگ و تاریخ غنی‌تر شده است، ادامه داد:  ملت ایران ولایت اهل بیت را با آغوشی باز پذیرفتند و این نشان از بینش بالای مردم است.

وی خاطر نشان کرد: پذیرش حکومت اسلامی موجب شد تا مردم و جمهوری اسلامی ایران همواره در مقابل طوفان‌های حوادث با قامتی راست ایستادگی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه پیش از ۱۰۰ سال گذشته دنیا به دو بلوک شرق و غرب تقسیم شده بود، ابراز کرد: بلوک غرب به رهبری آمریکا و دیگری بلوک شرق با تفکر سوسیالیستی که شوروی سابق لیدر آن بوده است، این دو قدرت‌ها بوده‌اند.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه ایران در ابتدا در تقسیم‌بندی بلوک غرب قرار داشت، اظهار کرد:  اما در یک مقطعی هر دو قدرت پیشتیبان شاه شدند.

وی با بیان اینکه انقلاب شکوهمند اسلامی در شرایطی که دو قدرت شرق و غرب از حکومت شاهنشاهی حمایت می‌کردند به پیروزی رسیده است، افزود: یک مجتهد ضد استعمار و انسان دوست به پا خواسته و بدون حمایت خارجی‌ها و در مقابل همه ناباوری دنیا این انقلاب پیروز شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان خاطرنشان کرد: پس از گذشت ۳۹ سال هنوز دشمنان این انقلاب را نشناختند چرا که مردم با عقیده خود پای کار آمده بودند.

آیت‌الله خاتمی افزود: رمز ماندگاری انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حضور مردم است و برای ساختن ایرانی آباد باید دست در دست هم دهیم.

به اشتراک بگذارید :