18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۲ ۱۱:۲۶:۵۷
کد مطلب:  tkmViGD3
وزيرآموزش و پرورش درآيين زنگ انقلاب در شهریار:
رسالت اصلي تعليم تربيت، تقويت تعهد و مسئوليت پذيري دانش آموزان است

وزيرآموزش و پرورش با بيان اين كه رسالت اصلي تعليم تربيت، تقويت تعهد و مسئوليت پذيري دانش آموزان است، گفت: نسل جديد بايد با تقويت ايمان، توكل برخدا و مسئوليت پذيري انقلاب را حفظ كنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از مرکز اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز فخرالدين دانش آشتياني، وزیر آموزش و پرورش، در آيين زنگ انقلاب در دبيرستان شاهد حضرت زينب (س) مجتمع آموزشي امام خميني (ره) شهريار، با گراميداشت سي و هشتمين پيروزي انقلاب اسلامي گفت: 12 بهمن يادآور روزي است كه زنان ومردان اين سرزمين سرود آزادي خواهي ، ‌سربلندي و استقلال سردادند

وي افزود: هدف از برگزاري هرساله جشن سالگرد پيروزي انقلاب، تجديد ميثاق، افكار و انديشه هاي امام راحل و شهدايي است كه با نثار خود اين انقلاب را به ثمر رساندند وازآن محافظت كردند .

دانش آشتياني رسالت اصلي تعليم و تربيت را تقويت تعهد و مسئوليت پذيري در دانش آموزان دانسته و ادامه داد: اگر بخواهيم پايه هاي انقلاب را محكم كنيم و همواره در مسير امام و رهبري حركت كنيم بايد ايثارگري ها و فداكاري هاي شهدا را الگو خود قراردهيم.

وزيرآموزش و پرورش تصريح كرد: دانش آموزان قبل از انقلاب با تعهدي كه به شعار استقلال و آزادي داشتند و با رهبري هاي پيامبرگونه حضرت امام خميني (ره) توانستند بر رژيم پهلوي پيروز شوند .

وي با اشاره به تعطيلي مدارس قبل از انقلاب اظهار داشت: در آن زمان آموزش تعطيل شد، اما تربيت تعطيل نشد و دانش آموزان در جامعه با تاكيد بر ارزش هاي انقلاب اسلامي روحيه وفاداري، خود باوري و ايثار را فرا گرفتند .

دانش آشتياني تصریح کرد: اگر شعار استقلال سرمي دهيم بايد دانش آموزاني تربيت كنيم كه كارآفرين باشند و لازمه ي آن فراگيري مهارت هاي اجتماعي در دوران تحصيل است.

به اشتراک بگذارید :