20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۲ ۱۱:۰۵:۱۳
کد مطلب:  7mGRG1No
جهان آرا , معاون آموزش ابتدایی شهر تهران در منطقه 5 گفت :
مدیران مدارس ،تولید کنندگان خدمات آموزشی هستند

همایش مدیران مقطع ابتدایی منطقه 5 با حضور معاون آموزش ابتدایی شهرتهران برگزارشد

به گزارش اداره اطلاع رساني روابط عمومی آموزش و پرورش شهرتهران ، همایش مدیران مقطع ابتدایی با حضورجهان آرا معاون آموزش ابتدایی شهر تهران ، میر شفیعی مدیر منطقه 5 ، نقدی معاون آموزش ابتدایی ،امام وردی معاون پرورشی و تربیت بدنی ، ظفر آسوده کارشناس مسئول ارزیابی و عملکرد ،رضایی کارشناس مسئول غیر دولتی وصمیمی کارشناس مسئول مقطع ابتدایی در مجتمع علامه طباطبایی برگزار شد .

جهان آرا در این همایش  پس از بیان تعریف واژه تولید اظهار داشت : قطعا مدیران مدارس ، تولید کنندگان خدمات آموزشی هستند .

وی در ادامه افزود : در تولید از نظر اقتصاد دانان سه عامل و از نظر برخی دیگر پنج عامل دخیل می باشد . مواداولیه ، سرمایه و  نیروی انسانی و عامل چهارم که این عوامل را به یک نتیجه درخشان و ماندگار تبدیل می نماید مدیریت مجموعه می باشد که هرچه مدیر مجموعه  داناتر و آگاه تر عمل نماید ، آن مجموعه بهتر اداره خواهد شد . و عامل پنجم بهره مندی را استفاده هرچه بیشتر از ابزارهای قوی تکنولوژی دانست  .

معاون آموزش ابتدایی شهر تهران در جواب این سوال که چه کنیم تا قوی تر و درخشان تر ، فعالیت های محوله را انجام دهیم ، خاطر نشان کرد که : در هر سن و شغلی می بایست خود را باور داشته باشیم و خود باوری و خود پنداری یکی از عوامل مهم و ضروری است و از همه مدیران درخواست نمود تا این روحیه را در خود تقویت نمایند .

در ادامه اين جلسه میرشفیعی پس ازعرض  تسلیت به مناسبت درگذشت ایثارگران آتشنشانی ،  کلام خود را با سخن مولی متقیان حضرت علی (ع)که می فرمایند « در هنگام ایثار است که گوهر کریمان نمایان می شود »  آغاز نمود و اظهار داشت :  آتشنشانان غیور کشورمان مصداق بارز این حدیث می باشند و حرکت این بزرگ مردان سرزمین مان پس از دفاع مقدس ، یکی از  نشانه هایی است که ثابت می کند مردم کشورمان ، همیشه در صحنه های ایثار و فداکاری حضور دارند .

وی در ادامه افزود : هر اتفاق خوب می تواند در آموزش و پرورش تبدیل به یک فرصت برای دانش آموزان  شود و از مدیران مدارس خواست تا از این اتفاق پیش آمده روحیه ایثار و شهروند خوب بودن و رعایت حقوق دیگران را در میان دانش آموزان تقویت نمایید .

میر شفیعی در بخش دوم سخنان خود تصریح کرد : شعار ما تربیت است . زمانی که ما به تربیت توجه کنیم هم به آموزش توجه کردیم و هم به پرورش به تعبیر دیگر اینکه ،  چتر تربیت فراتر از آموزش و پرورش است .

مدیر منطقه با تاکید بر مفهوم تربیت گفت : ما می خواهیم دانش آموزان را تربیت کنیم و هرکدام از ما که در این مسیر حرکت کنیم یعنی به تعهدات معلمی خود به درستی  عمل کردیم و حرکت در خارج از این مسیر ، قطعا خیانت است .

وی در ادامه افزود : برای یک تربیت صحیح می بایست دانش مدیر تبدیل به یک نگرش نوین تربیتی شود . در اصل مدیر یک موتور محرکه یک مدرسه است . فرمانده ایجاد خلاقیت و نوآوری است .

گفتنی است در این همایش از نقدی به عنوان معاون نمونه شهر تهران و مدیران برتر استانی و منطقه ای مدارس ،تقدیر بعمل آمد .
 
به اشتراک بگذارید :