18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ ۱۲:۳۲:۲۸
کد مطلب:  bDOGAH7h
مدیر کل آموزش وپرورش استان زنجان خبر داد:
اجرای طرح نظارت جامع وزارتی سنجش و ارزشیابی تحصیلی در مدارس استان زنجان

مرتضی تمجیدی مدیر کل آموزش وپرورش استان زنجان از اجرای طرح نظارت جامع وزارتی سنجش و ارزشیابی تحصیلی در مدارس استان زنجان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان ، مرتضی تمجیدی مدیرکل آموزش وپرورش استان در این خصوص با تقدیر از حضور ناظران و  اشاره به اهمیت ارزشیابی مستمر به عنوان مهمترین ابزار برای تشخیص یادگیری و تغییر، استفاده همکاران از تجربیات همدیگر و بکارگیری آن در همه موارد به­ خصوص در امر تعلیم و تربیت را از الزامات مهم خواند و افزود: پایش و ارزیابی و نقد واقع بینانه جزء انتظارات ما و عوامل دست اندر کار آموزش در استان ماست و باید از این فرصت آگاهی از وضعیت خود در جهت کیفیت بخشی به آموزش و یادگیری که در جهت صلاح دانش­ آموز باشد کمال استفاده را برد.

محمد خندان رییس اداره سنجش و ارزشیابی اداره کل نیزاظهار داشت:این طرح به­ مدت شش روز با حضور ناظران وزارت آموزش و پرورش از استان کرمان در مدارس و ادارات مناطق سجاسرود، انگوران، افشار، ابهر و ناحیه دو و همچنین اداره سنجش و ارزشیابی تحصیلی استان، برگزار شد وناظران از لحاظ کیفی و کمی به بررسی ، تحلیل و تکمیل فرم­ محورهای شش گانه طرح پرداختند.

خندان در پایان اجرای این طرح در استان به تشکیل جلسه ناظرین با مدیرکل  آموزش و پرورش استان اشاره کردو گفت:در این جلسه شفیعی سرگروه ناظران ضمن یادآوری ارائه بازخورد نظارت­ ها به دفاتر مربوط به سنجش و ارزشیابی مستمر(محورهای 2 و3 ارزشیابی)تأکید کرد ،این دفاتر میراث­ دار آیندگان هستند که باید با دقت و صحت کامل ثبت و ضبط گردند.

 

لازم به ذکر است ناظرین وزارتی  از 45 آموزشگاه دوره دوم و اول متوسطه و بررسی دفاتر و اسناد مربوط به ارزشیابی مدارس و ادارات استان بازدید نمودند.

به اشتراک بگذارید :