22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ ۱۱:۲۲:۱۹
کد مطلب:  InmeiIAV
معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت:
همیت پژوهش سراها و تاثیرآن ها درکیفی سازی آموزش های رسمی

اهمیت پژوهش سراها و تاثیرآن ها درکیفی سازی آموزش های رسمی

به گزارش اداره اطلاع رساني روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران ،ششمین شورای راهبردی مدیران پژوهش سراهای دانش آموزی شهر تهران  با حضور زرافشان معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش ،حسینی معاون متوسطه شهر تهران ،رضایی مدير منطقه 10 تهران، دشتی پور مدیر پژوهش سراهای دانش آموزی شهر تهران ،در پژوهش سرای اندیشه پویا منطقه 10 برگزار شد .

زرافشان با اشاره به اهمیت پژوهش سراها و تاثیرآن ها درکیفی سازی آموزش های رسمی گفت: مدیر پژوهش سرا ، مدیر پژوهش در مدرسه و منطقه است و مسئول کشف استعدادها و هدایت آن هاست.

وي اظهار داشت: کلیه امور پژوهشی در منطقه باید زیر نظر مدیر پژوهش سرا انجام شود ومدارس کوچک نمی تواند ساختارهای 6 گانه سند تحول را ایفا کند.

معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: تا زمانیکه نتوانیم امر پژوهش را در مدارس سامان دهیم پژوهش سرا مسئول این کار است.برای معلمان نیز باید پژوهشگاه ایجاد کنیم تا امور درس پژوهی و اقدام پژوهی سامان یابد این ظرفیت پژوهشی در خدمت پژوهش سراها قرار گرفته و همه مدارس به پژوهش سرا تبدیل شود.

زرافشان افزود: سند تحول برنامه عملیاتی 1-6 به این نکته اشاره دارد که باید تنوع موقعیت یادگیری ایجاد کرد.همچنين در راهکار 3-6 ایجاد موزه های علم و نمایشگاه علم و فناوری را یادآور می شود.راهکار 6-6 می گوید که محیط های یادگیری مانند پژوهش سرا ومراکز کارآفرینی باید  ایجاد شود.

معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش ضمن تاكيد براين نكته كه پژوهش سراها باید برای نظام تعلیم و تربیت تصمیم سازی کنند،انتظارات وزارت آموزش و پرورش از پژوهش سراها ي شهر تهران را چنين بيان نمود: ؛طرح هاو ایده های نو ابتدا باید در تهران اجرا شود و بعد از آن در کل کشور مطرح گردد، هدف توسعه کمی در پژوهش سرا تحقق یافته است از این به بعد به چالش کیفیت باید توجه کرد. تربیت افراد کارآفرین از اهداف پژوهش سرا هاست.

در ادامه حسینی معاون متوسطه شهر تهران در رابطه با اینکه باید نظام کنترل کیفیت را در حوزه آموزشی مدارس پیگیری کنیم گفت:  بايد برنامه های جدید ایجاد شود و این برنامه ها توسط پژوهش سراها مدیریت شود.

یوسفعلی رضایی رئیس آموزش و پرورش منطقه 10 ، ایجاد زمینه های مناسب برای دانش آموزان علاقمند و مستعدی که با روحیه تحقیق و پژوهش در تعمیق و گسترش آموخته های خود اهتمام دارند ، ضروری دانست.

در پايان دشتی پور نیز با اشاره به بازدید روزانه حدود 2500 نفر از پژوهش سراهای شهر تهران که در اردوهای پژوهشی سازماندهی شده اند ،گفت: حدود 1000 پروژه علمی در حال تكميل از فرآیند جدید انجمن های علمی  پرده برداری کردند.

گفتني است درابتداي این جلسه زرافشان و همراهان و نیز مدیران پژوهش سراها از پژوهش سرای اندیشه پویا و دستاوردهای آن بازدید كرد.

به اشتراک بگذارید :