16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ ۱۰:۵۱:۳۲
کد مطلب:  eBubUhHU
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در نشست هم اندیشی طرح شهاب:
2 هزار نفر در دوره های آموزشی طرح شهاب شرکت کرده اند

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در نشست هم اندیشی طرح شهاب از حضور بیش از 2 هزار نفر از عوامل اجرایی آموزش و پرورش در شهرستان های استان تهران در دوره های آموزشی طرح شهاب خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، نشست هم اندیشی طرح شهاب، با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، معاون بنیاد نخبگان استان تهران، اعضای شورای معاونین اداره کل، جمعی از رؤسای مناطق و کارشناسان مناطق تابعۀ این اداره کل تشکیل شد.

عبدالرضا فولادوند، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این نشست، ضمن تشریح جزئیات حضور دانش آموزان در مدارس سمپاد شهرستان های استان تهران گفت: تعداد 62 هزار نفر از دانش آموزان شامل پایه های چهارم، پنجم و ششم منطقۀ شهریار، چهارم و پنجم منطقۀ قرچک و دانش آموزان پایۀ چهارم مناطق دماوند، کهریزک، قدس و بهارستان تحت پوشش برنامه ملی طرح شهاب هستند.

وی در ادامه با اشاره به این امر که 2 هزار جلد کتاب درسنامۀ شهاب منتشر و در میان دبیران و دانش آموزان شهرستان های استان تهران توزیع شده است، افزود: 2 هزار نفر از عوامل اجرایی آموزش و پرورش در شهرستان های استان تهران، شامل مدیر، معاون و کارشناس آموزش در دوره های آموزشی طرح شهاب در شهرستان های استان تهران شرکت کرده اند.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در ادامه، ضمن تأکید بر منویات مقام معظم رهبری در خصوص حساسیت و اهمیت برنامه های آموزش و پرورش در حوزۀ مدارس استعدادهای درخشان، ادامه داد: تمامی مناطق 21 گانۀ شهرستان های استان تهران همایش های آموزشی و توجیهی ویژه مدارس سمپاد را برگزار کرده اند.

این مقام مسئول با بیان این امر که برنامه هایی همچون طرح شهاب مهربانی، شامل مسابقات انشاء نویسی ویژۀ دانش آموزان و برگزاری دوره های ویژۀ علمی به منظور شناسایی و هدایت استعدادهای برتر در میان دانش آموزان شهرستان های استان تهران برگزار شده است، اظهار داشت: با برگزاری نشست های هم اندیشی ستاد اجرایی استان و کارگروه تخصصی استان، برنامه ملی شهاب به عنوان بازوی فنی و کارشناسی ستاد اجرایی استان عمل خواهد کرد و سعی بر آن است تا با بررسی دستورالعمل ها و راهکارها مسائل و مشکلات موجود برطرف شود.

به اشتراک بگذارید :