14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ ۰۸:۵۱:۱۸
کد مطلب:  08M12HrJ
رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی:
88 درصد مصوبات شوراهاي آموزش و پرورش اجرايي شده است

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اجرای مصوبات شوراهای آموزش و پرورش گفت: 88 درصد از مصوبات شوراهای آموزش و پرورش اجرایی شده است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط‌عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان یزد، مرضیه گرد شامگاه شنبه در شورای آموزش و پرورش استان با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 35 هزار مصوبه در شورای آموزش و پرورش کشور داشته‌ایم ، اظهاركرد: 88 درصد این مصوبات اجرایی شده است و بقیه در دست اجرا است.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی با اشاره به رشد شش درصدی استانداران و 90 درصدی فرمانداران در شورای آموزش و پرورش ، تصريح کرد: این نشان می‌دهد که آموزش و پرورش برای مسئولان در دولت تدبیر و امید اهمیت بالایی دارد.

وی با اشاره به کارگروه‌های استانی و کشوری در این زمینه عنوان کرد: خوشبختانه دوره‌های آموزشی خوبی نیز برای مدیران و مسئولان در سطح آموزش و پرورش برگزار شده است.

گرد با اشاره به انجام برخی فعالیت‌های ویژه در سطح آموزش و پرورش افزود: ارزیابی کیفی و کمی بر اساس محورهای تعریف شده ، نشان مي دهد كه استان یزد به صورت جدی به تعلیم و تربیت توجه دارد و حضور استاندار در نشست‌ها و اجرای بیش از 85 درصد از مصوبات در این استان برای کشور ارزنده و مفید است.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی خاطرنشان كرد: بر اساس ارزیابی عملکرد شوراهای آموزش و پرورش در 11 شاخص کمی و پنج شاخص کیفی،  استان یزد نسبت به سایر استان ها کشور رتبه اول را كسب كرده است و استان های تهران و كردستان در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

وي با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی در آموزش و پرورش به ویژه در امر نماز افزود: نماز در مدارس با بخشنامه و دستورات از بالا به پایین درست نمی‌شود بلکه باید با نقش الگویی نسبت به موضوع نماز فعالیت جدی داشته باشیم.

گرد با بیان اینکه کار فرهنگی محدود به آموزش و پرورش نیست و نیاز به همکاری تمام دستگاه ها دارد، افزود: برای انحراف فکری جوانان در فضای مجازی فعالیت های گسترده ای می شود، بنابراین باید جوانان در مقابل آسیب های این حوزه حفظ شوند و آموزه های دینی با ادبیات متناسب با این نسل به آنها آموزش داده شود.

 

به اشتراک بگذارید :