12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ ۱۰:۳۸:۰۲
کد مطلب:  NyP6dto6
مشاوراجرایی مدیر کل درهمایش مدیران مدارس غیردولتی استان:
مدارس غیردولتی در فرآیند کیفیت بخشی پیشرو هستند

فرید باباخانی مشاور اجرایی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در این همایش گفت : آموزش کیفیت مدار در مدارس به عنوان یکی سیاست راهبردی دنبال می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،فرید باباخانی با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در اداره آموزش و پرورش گفت : تاسیس و ایجاد مدارس غیردولتی به عنوان یکی از جلوه های اصلی مشارکت در آموزش و پرورش مطرح است ، آموزش با مشارکت همگانی یکی از اهداف اصلی تشکیل مدارس غیردولتی است.

وی با تاکید بر جایگاه اولیا در اینگونه مدارس تاکید کرد:در مدارس غیردولتی همه چیز با اولیا اتفاق می افتد و حضور اولیا در تمامی برنامه های این مدارس زمینه ساز تحقق اهداف آموزش و پرورش می باشد.

مشاور مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت کیفیت بخشی آموزشی گفت : خوشبختانه مدارس غیردولتی پیشرو در کیفیت آموزشی هستند و آموزش کیفیت مدار به عنوان یکی از مهمترین سیاست های آموزش و پرورش پیگیری می شود.

باباخانی تاکید کرد کیفیت آموزشی با نگرش مطلوب و علمی به مقوله تعلیم و تربیت اتفاق می افتد .

وی با اشاره به مولفه های کیفیت آموزشی گفت : باور و ایمان داشتن به کیفیت آموزشی توسط مدیران ، مشارکت دادن معلمان ، دانش امکوزان و اولیا در فرآیند یادگیری ، ارتباط مطلوب معلم و دانش آموز و عدم نخبه پروری و نخبه گرایی از جمله مولفه های اساسی برای کیفیت بخشی آموزشی است.

این مقام مسئول ، تعمیق یادگیری و رفتار پایدار را اولین نشانه یک آموزش کیفیت مدار دانست و افزود : هیچ راهی جز ایجاد مدارس با کیفیت نداریم.

سید سالار موسوی ، مدیر هسته گزینش استان در ادامه این جلسه ، حمایت از جایگاه و صیانت از مقام معلم و مدرسه را بسیار مهم دانسته اظهار داشت : باید نسبت به نگهداشت نیروی انسانی با کیفیت توجه بیشتری داشته باشیم.

موسوی در ادامه سخنان خود گفت : حمایت قانونی از مدارس غیردولتی ضروری است و تلاش می شود تا از طرق قانونی حمایت های لازم از اینگونه مدارس به عمل آید.

وی بر ضرورت گزینش همه نیروهای شاغل در مدارس غیردولتی تاکید کرده اظهار داشت : مطابق آیین نامه های موجود 15 اردیبهشت تا 15 خرداد ماه موعد قانونی معرفی نیروهای آزاد جهت انجام گزینش می باشد که هسته گزینش استان تلاش می کند تا همکاری مطلوبی با موسسین مدارس در چارچوب قوانین و مقررات موجود داشته باشد.

همچنین شجاع الدین بهرامی ، رئیس اداره حقوقی ، املاک و حمایت قضایی کارکنان آموزش و پرورش استان در ادامه این جلسه با اشاره به ابلاغ قانون جدید مدارس غیردولتی گفت : ابلاغ این قانون فصل جدیدی در اداره این مدارس است .

وی در ادامه با اشاره ظرفیت های موجود قانون جدید گفت : تغییرات به عمل آمده در قانون جدید نشان از توجه قانونگذار به بحث مشارکت های مردمی است، آموزش و پرورش از سرمایه گذاران در حوزه تعلیم و تربیت، حمایت می کند.

بهرامی با اشاره به استفاده مدارس غیردولتی از نیروهای آزاد گفت : رعایت قانون کار در استفاده از این نیروها ضروری است ضمن این که حق بیمه کارکنان مدارس غیردولتی به نسبت ساعات کار، بر اساس قانون کار و تامین اجتماعی پرداخت می شود.

درپایان جلسه علی محمدی ، رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرروش استان با اشاره به ضرورت ارزیابی عملکرد مدارس گفت : هدف اصلی از نظارت و ارزیابی مدارس ، تتتبببادل تجربیات ،   شفاف سازی مسایل و ارائه بازخورد فعالیت ها و برنامه هاست، نظارت و بازرسی از مدارس با هدف اصلاح امور و هدایت فعالیت های آموزشی در راستای بهبود امور انجام می پذیرد .

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات با اشاره به فعالیت های خوب مدارس غیردولتی گفت : عملکرد مدارس غیردولتی رضایت بخش است بویژه در موعد ثبت نام دانش آموزان که مدیران این مدارس ، همراهی و همکاری خوب با دبیرخانه ستاد ثبت نام استان داشتند .

محمدی بر ضرورت رعایت قوانین و مقررات در همه مدارس تاکید کرد و گفت : انتظار می رود کلیه دریافتی و پرداختی های مدارس غیردولتی از طریق حساب مالی مدرسه باشد.

 

به اشتراک بگذارید :