19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ ۰۹:۴۴:۴۸
کد مطلب:  HF7GsspB
معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش استان خبر داد:
کمک دو میلیارد تومانی بنیادعلوی به دانش آموزان زنجانی

محمود شهبازی معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش استان از کمک دو میلیارد تومانی بنیادعلوی به دانش آموزان استان زنجان خبرداد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان،محمود شهبازی معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان ،مهمترین اقدامات انجام شده در این خصوص را توزیع پک های کمک آموزشی ، برگزاری آزمون های پیشرفت تحصیلی برای دانش آموزان سال های سوم و چهارم رشته های نظری،نصب نرم افزار آزمون یار و آزمون ساز،توزیع پوشاک، برگزاری اردوهای دانش آموزی،اهدای سی دی های حاوی سئوالات امتحانات نهایی 5 ساله اخیر،توزیع مجلات دانشمند،توزیع  لپ تاپ و اسکنر  بین مدارس متوسطه نظری مناطق خدابنده،افشار،بزینه رود،سجاسرود،سلطانیه،زنجانرود،ایجرود،طارم ،ماهنشان و انگوران بر شمرد.

وی افزود: تعداد دانش آموزان استفاده کننده از این تسهیلات حدود 3 هزار نفربه غیر از پوشاک می باشد.

شهبازی گفت:در سال تحصیلی گذشته ،تعداد 290  بسته کتاب کمک آموزشی به ارزش 286 میلیون تومان بین مدارس متوسطه نظری مناطق یاد شده توزیع و در سال جاری نیز تعداد 774 بسته کتاب کمک آموزشی با ارزش 281 میلیون تومان و به ازای هر 8 نفر یک بسته کتاب کمک آموزشی توزیع شد که در مجموع کتابهای کمک آموزشی  توزیع شده به ارزش 567 میلیون تومان می باشد که تمامی آن بین مدارس توزیع شده است.

این مقام مسئول همچنین از برگزاری آزمون های پیشرفت تحصیلی با هدف تقویت و ارتقای سطح علمی، قبولی در کنکور سراسری دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و کاهش فاصله آموزشی مناطق برخوردار و محروم خبر داد و افزود: در سال تحصیلی گذشته ،6 مرحله آزمون برای دانش آموزان سال چهارم و 4 مرحله برای دانش آموزان سال سوم رشته های نظری برگزار شد که در سال جاری برای دانش آموزان سال چهارم ،4 مرحله و سال سوم در 2 مرحله برگزار خواهد شدو تاکنون 2 مرحله برای دانش آموزان سال چهارم و یک مرحله برای دانش آموزان سال سوم برگزار شده است.

شهبازی اعتبار تخصیص یافته به این آزمون ها را حدود34 میلیون تومان بیان کرد.

وی همچنین از تجهیز 50 دبیرستان از 66 دبیرستان موجود در مناطق مذکور به نرم افزار آزمون یار و آزمون ساز که قابلیت مطلوبی در طراحی آزمون های استاندارد ،تحلیل  نتایج، ارائه کارنامه وتحلیل نتایج  دارد، برشمرد و افزود: در سال تحصیلی گذشته 20 دبیرستان با اولویت مدارس شبانه روزی و خاص  و در سال جاری هم 30 دبیرستان که آمار جمعیتی بالای 18 نفر دانش آموز سال سوم و چهارم نظری داشته مجهز به این نرم افزار گردید.

وی  گفت :قیمت هر نرم افزار حدود دو میلیون و 700هزار تومان و در مجموع یکصد و 35 میلیون تومان هزینه شده که تمامی آن ها طی برگزاری دو کارگاه آموزشی در مرکز استان با حضور مدرس کشوری بر روی رایانه های مدارس نصب و مورد بهره برداری قرار گرفت.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان همچنین از توزیع 1800 حلقه سی دی حاوی مجموعه سئوالات امتحانات نهایی 5 سال اخیر به دانش آموزان سال سوم رشته های نظری مناطق یاد شده در سال تحصیلی  گذشته خبر دادو افزود :در سال تحصیلی جاری نیز پیگیر در یافت این مجموعه هستیم و به محض دریافت بین مدارس توزیع خواهد شد.

وی اعتبار این سی دی ها را حدود  سه و نیم میلیون تومان ذکر کرد.

شهبازی همچنین از توزیع مجلات دانشمند طی دو شماره در سال تحصیلی گذشته به تعداد800جلد و حدود 400 جلد هم برای هر ماه در سال تحصیلی جاری بین مدارس متوسطه نظری مناطق به نسبت آمار دانش آموزی خبر داد و افزود: هزینه  این مجلات حدود 20 میلیون تومان می باشد.

وی همچنین از دیگر اقدامات این موسسه را توزیع پوشاک بین دانش آموزان  یک شهرستان در هر سال تحصیلی بیان و افزود: در سال تحصیلی گذشته ، پوشاک بین دانش آموزان شهرستان خدابنده با اعتبار بالغ بر یک میلیارد و سیصد میلیون تومان توزیع شد و در سال جاری هم در یکی از شهرستان های محروم استان توزیع خواهد شد.

شهبازی در بخش دیگری از سخنان خود از اهدای دو دستگاه لپ تاپ و اسکنر به مدارس مناطق محروم افشار و طارم خبر داده و افزود: هزینه این اقلام حدود 5 میلیون تومان می باشد.

وی مجموع کمک های بنیاد علوی به استان را در دو سال اخیر تاکنون بالغ بر 2 میلیارد تومان بیان نمود.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان ضمن توصیه به مدیران مدارس متوسطه و مسئولین مناطق نسبت به تشویق دانش آموزان، دبیران و همچنین آگاهی بخشی به اولیای دانش آموزان در خصوص استفاده بهینه از امکانات تخصیص یافته ،خواستار استفاده از کتاب های کمک درسی و شرکت حداکثری در آزمون های پیشرفت تحصیلی شده و افزود: با کمک و همدلی همه دست اندرکاران مربوطه، شاهد رشد و ارتقای سطح علمی دانش آموزان مناطق محروم استان شده وانشاالله سهم آن مناطق از قبولی در رشته های مطلوب دانشگاهی افزایش یابد.

به اشتراک بگذارید :