24 ذیقعده 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۹ ۱۵:۱۱:۱۴
کد مطلب:  TioXUzEV
مدیرکل آموزش وپرورش استان آذربایجانشرقی خبر داد:
عضویت 465 نفر در 35 شورای آموزش و پرورش استان

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجانشرقی با اشاره به فعالیت35 شورای آموزش و پرورش در استان گفت:465 نفر در شوراهای استان عضویت دارند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی؛ جعفر پاشایی اظهارکرد: شورای آموزش و پرورش یک نهاد فراگیر و تاثیرگذار در فعالیت های آموزش و پرورش است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجانشرقی با اشاره به فعالیت35 شورای آموزش و پرورش در استان گفت:465 نفر در شوراهای استان عضویت دارند .

وی از برگزاری شورای آموزش و پرورش استان به ریاست استاندار خبر داد و اظهار کرد: در مجموع 15 نفر عضو به تناسب پیش بینی شده در قانون در شورای آموزش و پرورش استان عضویت دارند.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان اذعان داشت: از اول تا آخر دیماه امسال، 7 جلسه شورای آموزش وپرورش استان تشکیل شده و در 6 جلسه گذشته 47 مصوبه تصمیم گیری و ضمانت اجرایی پیدا کرده است.

پاشایی اظهار داشت: تا آخرآذرماه امسال 231 جلسه در مناطق34 گانه استان تشکیل وتعداد 1166 مصوبه تصمیم گیری شده است.

وی خاطر نشان ساخت: از کل مصوبات شوراهای آموزش و پرورش مناطق 34 گانه آذربایجانشرقی، 24 درصد در زمینه آموزش، 21 درصد پرورشی، 15 درصد اداری و مالی، 12 درصد عمرانی، 10 درصد رفاهی وخدماتی، 3 درصد پژوهشی، 15 درصد هم در حوزه تربیت بدنی وسواد آموزی است.

پاشایی با اشاره به اینکه این شورا به دنبال همکاری بین نهادها و آموزش و پرورش است، افزود: این نهاد با ایجاد ساز و کار لازم زمینه ساز تحقق خردجمعی و مشارکت همگانی در توسعه تعلیم و تربیت می باشد .

وی تصریح کرد: به استناد ماده 5 قانون شوراهای آموزش و پرورش، در شهرستانها نیز جلسات با شرکت فرمانداران، ائمه جمعه، صاحب نظران حوزه تعلیم و تربیت، معتمدین محل و منتخبان اولیای دانش آموزان تشکیل می شود .

به اشتراک بگذارید :