27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۹ ۱۴:۲۱:۳۶
کد مطلب:  Gr8lzp2I
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان :
آموزش و پرورش به دنبال ارتقای آموزش و جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان بی بضاعت است

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت:با همکاری کمیته امداد و تأمین معیشت و ارتقای سطح آموزش دانش آموزان نیازمند،می توانیم از ترک تحصیل دانش آموزان جلوگیری کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان ، مهدی حاجتی در دیدار مدیرکل کمیته امداد استان با وی گفت: بر اساس اصل 30  قانون اساسی کشورمان آموزش حق همه دانش آموزان این مرز و بوم است و باید زمینه تحصیل دانش آموزانی را که بضاعت مالی ندارند، فراهم کنیم. وی افزود: آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد حاکمیتی در انجام رسالت خطیر خود از همه ظرفیتها استفاده می کند و در این راستا آماده همکاری با همه نهادها به ویژه کمیته امداد است. حاجتی  با اشاره به پیشقدم بودن آموزش و پرورش در کارهای خیر خاطرنشان کرد: همکاری در اجرای جشن نیکوکاری و جشن عاطفه ها در سالیان متمادی از جمله این برنامه هاست.

علیرضا محمدی مدیرکل کمیته امداد گیلان هم در این دیدار گفت: با اجرای طرح محسنین 10 هزار  دانش آموز فاقد تمکن مالی و پدر و مادرانی که دچار بیماری های صعب العلاج هستند زیرپوشش قرار گرفته اند تا این دانش آموزان بتوانند به رغم شرایط سخت زندگی ، از تحصیل باز نمانند. وی برگزاری اردوهای زیارتی ، سیاحتی  و همچنین اجرای برنامه های مذهبی در کانون های فرهنگی را از دیگر برنامه های کمیته امداد امام خمینی ( ره ) برای دانش آموزان زیرپوشش ذکر کرد.

به اشتراک بگذارید :